Leave it all on ASHfield

Na úvod dvě vítězství

Po dlouhém čekání začal další ročník Českomoravské ligy a Blesk do něj vstoupil nanejvýš výtečně.
27.4.2009 Muži "A" | autor: Láďa Chlup
První dvojduel sezóny se odehrál na hřišti nováčka soutěže - zálohy extraligových Titans. Blesk odjel na zápas v nevídaném počtu patnácti hráčů.

O osudu prvního souboje bylo rozohdnuto po zhruba půlhodině, to teprve končil první inning. Nadhazovač domácích sice začal autem, singlem autem, pak ale přišlo první z mnoha BB, načež další pálkař Jarda Véle poslal míč za plot a vedli jsme 3:0. Možná to zapůsobilo na psychiku soupeře, protože následovala řada neskutečných devíti (!) met zdarma a tak se na dohrávku za Blesk na kopec postavil Jiří Bouček s vedením 9:0. A naložil s ním přesně podle předpokladů, strike střídal strike a auty naskakovaly. Navíc pálkaři Jablonce po krátkém oddechu opět přitlačili (Michal Kubina HR ve čtvrtém iningu), a tak si tým mohl dovolit luxus a sundat Boučka před pátou směnou a vyzkoušet Petra Šafaříka za stavu 22:0. Petr bohužel dvacetibodové vedení, znamenající první historické ukončení zápasu Blesku po páté směně, neudržel především díky nepřesné kontrole a když soupeř po několika BB a jednom odpalu snížil na 5:22, kouč hostí poprvé sáhnul po jedné z hostujících posil a na kopec poslal Jindru Bagina. Ten inning zavřel, Blesk na další pálce přidal tři body a když domácí odpálili do dablu, byl po šesti směnách konec - 25:5.

Po dvaceti minutách začal druhý duel, Blesk do něj opět vstoupil razantně čtyřmi body. Na kopci začal házet druhý z bratrů Baginů Ondra, který se po drobném zaváhání dostal do pohody - 4:1. Levoruký nadhazovač domácích se ale vrátil do zápasu, na dlouhou dobu jablonecké pálkaře k ničemu významnému nepustil, naopak domácí nejprve ve čtvrté směně snížil na 3:5 a v páté se po chybě obrany dostali na rozdíl jediného bodu. Na kopec šel Filip Šafařík a inning zavřel.
Větší problémy nastaly v sedmé směně, na dva auty obrana nezahrála rutinní aut, o dva pálkaře déle se pak Jan Roubíček smutně díval jak míč z pálky soupeře mizí přes jeho hlavu za plotem a Titans vedli 9:6.
Na začátek osmé směny domácí vytřídali nadhoz a Blesk okamžitě zatroubil k útoku a po pěti bodech otočil skóre zpět na svoji stranu - 11:9. Šafařík už soupeře k ničemu nepustil a tak po dalších třech bodech v poslední směně utkání skončilo poměrem 14:9.

Na vynikající vstup do sezóny s pokusí Blesk navázat příští víkend, v sobotu hraje od 15 h v Praze na Sabatu, v neděli se pak od 13 h poprvé představí doma, a to se stejným soupeřem.