Leave it all on ASHfield

Na úvod tragédie

První dva zápasy ČML na Hluboké pořádně zatřásly seběvědomím.
19.4.2010 Muži "A" | autor: Láďa Chlup
Blesk odjížděl na jih Čech v roli, do které se sám pasoval vítězstvím na Eltodo Cupu - tedy jako jednoznačný favorit. Obě utkání ale jasně ukázala, že úspěch přeje připraveným a dobře koncentrovaným.

První duel začal na kopci Jonáš Výbora a i přes nulový tlak na pálce nic nenasvědčovalo pozdějšímu průběhu. Soupeř působil agresívně na metách, ale první bod zaznamenal až v dohrávce čtvrté směny. K panice nedošlo ani po druhém doběhu v následujícím dějství, jablonecká pálka ale zůstávala hluchá. Zato soupeř po sérii docela šťastných odpalů a chybách obrany vedl po šesti směnách 5:0. V sedmé směně po dvoumetovém hitu a metě zdarma vystřídal Výboru Vladimír Chlup, po chybě na druhé metě obdržel další doběh a tak byl stav 6:0. Následující inning ale rozhodl. Po dvou rychlých autech přišla fatální chyba ve vnějším poli, celková morálka - už tak na mizivé úrovni - spadla úplně a tak možná řada tří hitů těsně za vnitřní pole, proložená dvěma metami zdarma, přinesla vysvobození v podobě předčasného ukončení utkání pro destibodový rozdíl.

Přestávku mezi utkáními vyplnil nejostřejší proslov v historii Blesku, zaměřen především na uvědomění, že ani sebelepší výkon v připravě body sám o sobě nepřinese. Přesto domácí hned v dohrávce první směny po dvou passed ballech a chybě první mety dvakrát skorovali na Filipa Šafaříka. Pak se hrálo dlouho bez bodu, kdy - nutno podotknout - Blesk několikrát připravilo o hity i štěstí protivníka, jenž několika zákroky v poli pochytal pěkné odpaly. Přesto se dočkal i Jablonec, po dlouhých třinácti směnách bez bodu pro letošní premiérový doběhl David Zikmunda.
V sedmé směně přišel první náznak útoku, třímetovým odpalem stáhl Výbora Radka Šulce, domácí ale hned v dohrávce vytěžili ze situace plné mety, žádný aut jeden bod na vystřídavšího Jiřího Boučka. Hluboká naplnila mety i v dalším dějství, a když z této situace přidala další dva doběhy, situace vypadala bídně. Přesto se utkání ještě jednou zdramatizovalo, hlubockému startérovi Davidovi Šťastnému došly síly, hodil pět met zdarma, a to - spolu s dvoumetovým odpalem Michala Kubiny znamenalo srovnání stavu na 5:5.
Blesku ale nebylo přáno. V dohrávce deváté směny domácí třemi singly za sebou doběhli pro vítězný bod a byl konec.

Příčinu můžeme vidět v obou důležitých aspektech - Blesk byl přepálen 27-10 na hity, na dno si ale šáhla především obrana, která v průběhu prvního utkání obrazně nezvedla míč ze země.

Mizerný vstup do sezony plné očekávání tak musí Blesk hasit již následující víkend, v neděli jede do Loun, které také obě utkání prohrály. Snad již plná sestava v čele s catcherem Adam Pospíchalem, který ze všech asi nejvíce chyběl, v sobě najde chuť a sílu, jakou předvedla proti nejlepším celkům republiky na Eltodu.

Sestava Blesku na Hluboké: Barát, Bouček, Chlup, Dvorský, Koťátko, Kubina, Mindžák, Šafařík, Šulc, Véle, Výbora, Zikmunda