Leave it all on ASHfield

Nepovedené vystoupení Blesku proti Technice

Jablonečtí baseballisté nenavázali na úspěch z minulého víkendu a dvakrát prohráli.

31.7.2018 Muži "A" | autor: Jonáš Výbora

V sobotu 28. července pokračovaly boje v rámci nadstavby o Extraligu. Po dvou vítězstvích nad olomouckými Skokany z minulého týdne čekala Blesk výzva v podobě dalšího extraligového soupeře, tentokrát jím byla Technika Brno.

První zápas nezačal pro jablonecké vůbec dobře a hned první pálkař hostů odpálil home run. Ve stejné směně ještě soupeř přidal další čtyři doběhy. Za brněnský celek se na nadhazovacím kopci představila americká posila Joe Rivera. Jablonecký Jonáš Výbora proti němu sice hned v první směně odpálil home run, kterým korigoval skóre na 5:1, ale jinak si s rychlými nadhozy ofenziva Blesku nevěděla příliš rady. Skóre zůstalo nezměněno až do osmé směny, kdy Technika přidala další tři doběhy, na které přišla pouze slabá odpověď v podobě jednoho bodu. Zápas tak skončil pro Blesk nepříznivě 8:2.

Do druhého zápasu domácí nastupovali s většími očekáváními, jelikož je v něm nečekal tak kvalitní nadhoz. Kombinace mdlé ofenzívy a chyb v obraně v podání Blesku však měla za následek výprask 18:3, který Technika jabloneckým uštědřila v šesti směnách.

„Pokud budeme hrát tak, jako dnes, tak pro nás není v Extralize místo. Je naprosto nemyslitelné prohrát na domácím hřišti rozdílem patnácti bodů,“ zhodnotil stručně průběh zápasů Tomáš Zikmunda.

Na Ash Fieldu se Blesk představí 4. srpna, kdy přivítá extraligovou Třebíč Nuclears. Jablonečtí se pokusí vrátit zpět na vítěznou vlnu, ale proti soupeři z Moravy to nebude mít vůbec jednoduché – Třebíč v nadstavbě ještě ani jednou nezaváhala. První zápas začíná tradičně ve 13:00. Přijďte fandit!

Text: Matyáš Fous

FOTOGALERIE

KOMENTÁŘE

Antispamová ochrana, napište výsledek: 1+1 =