Leave it all on ASHfield

O víkendu se začíná!!!

V sobotu 26.4. začne dlouho očekávaný premiérový ročník nového modelu národní ligy - Českomoravské baseballové ligy.
23.4.2003 Muži "A" | autor: Láďa Chlup
V sobotu 26.4. začne dlouho očekávaný premiérový ročník nového modelu národní ligy - Českomoravské baseballové ligy.

V ní samozřejmě nemohou chybět ani obhájci loňského prvenství ČBL, celek, jenž pouze díky jednomu utkání neproklouzl mezi baseballovou elitu - Blesk Jablonec.

Bez zámořských posil, zato s odhodláním a treninkovou pílí odjedou jablonečtí odehrát první dvojici utkání na hřiště soupeřů. V sobotu se střetnou v Lounech s jedním z favoritů na postup do podzimní baráže, v neděli změří síly s celkem Tempo Praha, který do ČML postoupil z nižší soutěže.

Dvojice hrajících trenérů Chlup, Kubina má k dispozici kádr 22 hráčů, který zároveň tvoří i jádro B týmu, jež i v letošní sezoně bude doplněn o několik hráčů z celku LIAZ. kteří budou v béčku hostovat. Marodka je vyprázdněna, hráči jsou bojovně naladěni a připraveni porvat se o podzimní baráž. Ta ovšem může být Blesku letos vzdálena, především česká divize ligy letos vypadá velice vyrovnaně. Tomu nasvědčují i výsledky z tradičního předsezoního trnaje v Praze na Krči, kde Hluboká hrála finále a Louny souboj o třetí místo. Blesk poté, co v základní skupině míchal sestavou a šanci hrát dostali všichni, do bojů o medaile nezasáhl. Pro hráče to přesto byla skvělá možnost jak si zatrénovat, protože na hřišti ve Mšeně stále pokračují intenzivní práce na povrchu a backstopu tak, aby první letošní utkání doma nebylo ohroženo. Bohužel, hráči místo pálek a rukavic teď používají lopaty a hrábě.