Leave it all on ASHfield

O víkendu smírně, doma navíc dramaticky

O víkendu hráči Blesku hráli sérii se Sabatem, v sobotu v Praze, v neděli poprvé doma
4.5.2009 Muži "A" | autor: Láďa Chlup
Sobotní utkání bylo trochu poznamenáno absencí několika hráčů, na kopci se představili oba hostující bratři Baginové. Až do šesté směny byl průběh vyrovnaný, Blesk pak odskočil do tříbodového vedeníi díky homerunu Jardy Véleho (2). Poté ale došlo k velice nepříjemnému zranění jednoho z domácích hráčů, který si doslova otočil kotník do pravého úhlu, a po asi půlhodinové přestávce se lépe vzpamatovali domácí, jež velkou sérií bodů i dáky polařským chybám Jablonce otočili. Následný tlak už pak jen korigoval skóre na konečných 11:13.

V neděli se pořadatelství otočilo, na perfektně připravené hřiště v Jablonci našlo cestu i překvapivé množství diváků, kteří, pokud vydrželi až do konce, viděli drama se šťastným koncem.
Sabat rychle udeřil i opět díky podprůměrné obraně, a po třech směnách vedl 6:1. To už vypadalo zle, jiskru naděje ale vnesl další homerun Jardy Véleho (5:6). Hosté ale přidali další body a před dohrávkou osmé směny vedli 9:6. Blesk se ale odhodlal k nátlakové hře, několika signály dostal obranu hostí pod tlak a otočil na 10:9. Vedení ale Filip Šafařík, jenž v průběhu vystřídal Jiřího Boučka, neudržel a tak se šlo do dohrávky.
Hned první pálkař Vladimír Chlup se dostal útočnou ulejvkou na první metu, Tomáš Zikmunda ho perfektně složenou ulejvkou posunul na druhou a David Zikmunda odpalem do pravého pole pro vítězný bod.

Další víkend se hraje na Ash Field opět oba dva dny víkendu, v sobotu proti vedoucímu celku soutěže Hroši Brno od 15 hodin, v neděli proti naopak poslednímu celku Technice Brno B od 11 hodin.