Leave it all on ASHfield

O víkendu startuje ČML 2008

Další ročník Českomoravské baseballové ligy je před námi a po dlouhé době začínáme doma na Ash Field, což by mohla být drobná výhoda.
24.4.2008 Muži "A" | autor: Láďa Chlup
V sobotu přiejede do Jablonce tradiční soupeř Lokomotiva Louny, značně omlazen a dobře rozehrán z Prvního jarního homerunu, kde skončil překvapivě čtvrtý. Naopak Blesk jako vždy zažil díky klimatickým podmínkám pomalejší rozjezd do sezony, ale chuť ani před letošním ročníkem hráčům nechybí.

Kádr nezaznamenal žádných převratných změn, pouze Michal Havlík díky pracovním povinnostem nebude nastupovat s takouvou frekvencí jako doposud, což je ( zatím ) oslabení defenzívy ve středním poli.

Kladem jsou naopak příchody \"navrátilců\": Petr Šafařík již několik sezon za Bongo Liberec, což pro neznalce je předchůdce dnešní mužského Blesku, odehrál. Tomáš Zikmunda ze stejného týmu je zase mladším bratrem dlouholetého hráče Blesku Davida Zikmundy.

Formát soutěže se změnil a doufejme že zatraktivnil. Mužstva jsou rozdělena do dvou divizí, Blesk hraje v té západní spolu s Louny, Kotlářkou, Hlubokou, Sabatem Praha a Libercem, východní tvoří Třebíč, Choceň, Olomouc, Šumperk, Hroši Brno a Bučovice. První tři týmy postupují do play off, jeho finalisté pak vyzvou poslední dva celky v barážovém boji o extraligu.

Přijďte se podívat v sobotu od 13:00 na Ash Filed, již památné místi baseballových bojů Blesku a místo, kde loni kadetská reprezentace České Republiky vybojovala evropské zlato!