Leave it all on ASHfield

O víkendu vítězně

Probuzená pálka dovedla Blesk ke dvěma povinným výhrám.
26.4.2010 Muži "A" | autor: Láďa Chlup
Dvacet osm hitů, z toho pět homerunů od pěti hráčů, k tomu ještě dva doubly a tři triply - tak vypadá opravdový tým na pálce.

V neděli odjel Jablonec do Loun s úkolem vyhrát obě utkání, aby tak alespoň trochu napravil reputaci po fiasku v Hluboké. Za povedenou misí stojí především neskutečná ofenzivní smršť v obou zápasech.

Za domácí v prvním utkání nastoupil mladý Vlášek, který se hned od začátku nedokázal srovnat po pravdě s docela malou strike zónou, po úvodní metě zdarma jeho míče do středu strefovali jablonečtí celkem nekompromisně. Po prvním z pěti homerunů byl stav 5:0 a v podstatě tím byl osud prvního duelu zpečetěn po několika minutách. Velkým pozitivem byl i fakt, že tentokrát se tlak na pálce nezastavil, Blesk přidal homerun ve druhé, třetí, šesté a sedmé směně (Chlup, Pospíchal, Výbora, Véle a Kubina) a celkově dal v utkání dvacet (!!!) hitů. I přes drobné chyby v obraně se tak hrálo pouze sedm směn - 21:9.

Druhý zápas začal na kopci za domácí o poznání svižnější Minařík, za Blesk Filip Šafařík, a vše vypadalo na klasický nadhazovačský duel, alespoň do třetí směny, po které byl stav 2:1 pro domácí. Jablonec v následujícím dějství především i díky kvalitnímu běhu po metách využil hrubek v obraně domácích a třemi body otočil na 4:2. Lounští ale ještě chtěli pozlobit, v dohrávce vytěžili z plných met na žádný aut srovnání stavu.
Hned v následujícím inningu ale došlo i na nadhoz soupeře, série meta zdarma, hit, dvojitá krádež, passed ball, chybný pickoff, divoký nadhoz a meta zdarma znamenala tři body a Minařík se poroučel z kopce. V té chvíli byla již na soupeři vidět rezignace, kterou Blesk ještě znásobil třímetovým odpalem na plné mety a vedením 12:4. V sedmé směně přidali nabuzení hosté další tři body a tak i druhý duel skončil rozdílem.

Vynikající pálka a agresivní baserunning (28 hitů, 15 kradených met) jsou tou nejlepší pozvánkou na první domácí dvojutkání Blesku, hrané v sobotu 1. května od 13:00 na Ash fieldu. Připravený stadion přivítá loni extraligové Tempo Titans, doufejme, že za hezkého počasí a dobrého výkonu.

Sestava Blesku: Barát, Bouček, Chlup, Dvorský, Koťátko, Kubina, Pospíchal, Roubíček, Šafařík, Šulc, Véle, Výbora, Zikmunda