Leave it all on ASHfield

PLAY OFF! Boj o druhé místo pokračuje

Když jsme před začátkem letošní sezony spolu s ostatními zástupci klubů tvořili nový model ČML, nikdo z nás netušil, že budeme lepší než Hitchcock.
15.6.2008 Muži "A" | autor: Láďa Chlup
V sobotu Blesk odjel na Hlubokou pro jednu výhru, znamenající jistotu play off.

V prvním utkání nastoupil na kopec Jiří Bouček, jemuž se na domácí Kardinály pravidelně daří. Nejinak tomu bylo i tentokrát, domácí proti němu skorovali v celém zápase pouze dvakrát, jeden z nich padl již tradičně v první směně. Blesk dokázal odpovědět dvoubodovým odpalem Jana Roubíčka, jeho doposud největším hitem sezony. Další bod přidali jablonečtí hned v dalším dějství a pak solidním výkonem v obraně drželi vedení až do konce. Poslední tři směny s přehledem odházel Michal Kubina pro svůj druhý letošní save (udržené vítězství). Konečný stav 4:2.

Do druhého zápasu vlétl Blesk jako blesk a než se domácí dostali na pálku, prohrávali 0:6. První směna startéra Filipa Šafaříka sice byla rozpačitá (3 body), ale to byl jediný problém jinak perfektního dne. Zdecimovaná Hluboká, vyřazena z bojů o play off porážkou v úvodním duelu, nedokázala zastavit ofenzivní smršť Jablonce a tak se tentokrát končilo po sedmé směně poměrem 19:5.

Další důležitá série se odehrála v neděli v Praze. Tam prodloužili liberečtí Patrioti svoji neporazitelnost a poslali tak Kotlářku na třetí místo tabulky západní divize.

Před posledním duelem to znamená, že pokud se Blesku podaří příští sobotu vyhrát v Chocni, skončí druhý a začne čtvrtfinále play off doma proti třetímu týmu východní divize. Ani případná porážka ale neznamená pád na třetí místo, znamenající začátek čtvrtfinále na Moravě proti druhému týmu východu - Kotlářka totiž jede do Šumperka, který též bojuje o lepší postavení v tabulce.