Leave it all on ASHfield

Po dvou zápasech je finálová série vyrovnaná

V sobotu 14. září začala na mšenském Ash Fieldu finálová série 1. Ligy v baseballu hraná na tři vítězné zápasy.

19.9.2019 Muži "A" | autor: Jonáš Výbora

Domácí Blesk přivítal Klasik Frýdek-Místek. Prvnímu utkání ještě předcházel ceremoniál, během kterého zpěvačka  ze Superhero Killers Claudia Ottlová zazpívala státní hymnu a následně se i ujala slavnostního nadhozu. Pak už nic nebránilo tomu, aby finále druhé nejvyšší soutěže mohlo začít.

V prvním zápase začal za domácí na nadhazovacím kopci Vojtěch Jiránek, který během celé sezóny stabilně podává kvalitní výkony. Svou roli potvrdil i tentokrát a pálkařsky silný line-up Klasiku dokázal během prvních čtyř směn podržet na jediném doběhu. Naopak Blesk se do útoku pustil s chutí hned od samotného začátku, když hned v první směně čtyřikrát skóroval. V tlaku nijak nepolevoval, a tak na konci čtvrté směny vedl pohodlně 9:1. Zlom však přišel na začátku pátého dějství, kdy domácí lehce usnuli na vavřínech a hosté je za to hned patřičně potrestali. Během této směny dokázal Klasik hned sedmkrát skórovat, a stáhl tak svoji ztrátu na rozdíl jediného doběhu. Blesk si však své vedení naštěstí dokázal pohlídat, a to i díky Janu Výborovi, který odházel necelé tři směny, během kterých zaznamenal čtyři strikeouty a neobdržel jediný doběh. Zápas tak skončil těsným vítězstvím jabloneckých baseballistů 11:9.

Druhé utkání mělo od samého začátku pro domácí výrazně méně příznivý průběh. Již na začátku druhé směny dokázal hostující Klasik zaznamenat pět doběhů, na které sice Blesk odpověděl třemi ve svém podání, avšak frýdeckomístečtí ve svém tlaku nepolevovali, a tak po čtyřech směnách vedli 8:3. Po dalších dvou směnách, během kterých každý tým pouze přidal po jednom doběhu, přišel sedmý inning, v jehož dohrávce se tříbodovým home runem blýskl Michal Kubina, a zápas tak dostal nový náboj. Rázem Blesk na svého soupeře ztrácel pouhé dva doběhy a opět bylo o co hrát. Domácí však bohužel v tlaku nedokázali pokračovat v posledních dvou směnách a Klasik naopak své vedení opět navýšil. Utkání tak skončilo 14:7 v neprospěch jabloneckých baseballistů, a série se přesouvá do podhůří Beskyd za nerozhodného stavu. V případě, že by dvojzápas ve Frýdku místku skončil opět nerozhodně, odehrálo by se rozhodující utkání na jabloneckém Ash Fieldu. 

„V prvním utkání jsme ukázali, jak potřebujeme hrát. Samozřejmě tedy kromě páté směny, která byla z naší strany velmi zoufalá a soupeři jsme málem dovolili obrat. Dokážeme-li eliminovat tyto excesy a vydržíme se koncentrovat po celou dobu zápasu, tak máme, podle mě, velmi slušnou šanci na úspěch. Ve Frýdku-Místku pro nás bude klíčové vyhrát alespoň jeden zápas, abychom se kdyžtak na případné rozhodující páté utkání mohli vrátit na domácí půdu, kde nás dnes hnali kupředu skvělí fanoušci, za což jim děkujeme,“ komentoval jablonecký start do finálové série nadhazovač Jiří Hikl.

Text: Matyáš Fous

FOTOGALERIE

KOMENTÁŘE

Antispamová ochrana, napište výsledek: 1+1 =