Leave it all on ASHfield

Pohádka z Ash Field

Jen některé kolektivní sporty končí zničehonic jedinou akcí, baseball je jedním z nich. Dohrávka deváté směny má své kouzlo, a ti, kdo přišli o víkendu na Ash Field, ho zažili dvakrát.
1.6.2008 Muži "A" | autor: Láďa Chlup
Devátá směna, vyrovnáno, domácí tým na pálce - to je scénář největších dramat baseballového zápasu. Aut znamená prohru nebo prodloužení, hit zase vítězství. Hráči jabloneckého Blesku to zažili před několika týdny v utkání se Sabatem, o tomto víkendu to zopakovali znovu, a to hned v obou duelech.

V sobotu přijel na Ash Field celek Olomouce, a v úmorném vedru se po zaváhání obrany (nutno podotknout že jediném) ujali hned v první směně vedení 2:0. To bylo na dlouhou dobu vše, oba levorucí nadhazovači (Jiří Bouček za Blesk) toho moc pálkařům nedovolili. Až ve čtvrté směně pro první bod domácích po sebeobětovacím odpalu Jaroslava Véleho doběhl Jiří Ruml. V šesté směně bodoval David Zikmunda a když v osmé po chybách olomoucké obrany Ruml a Véle zvýšili na 4:2, na kopec šel Michal Kubina, který měl utkání zavřít. Hosté ale po dlouhé době zvedli hlavu a po metách zdarma a dvou odpalech stav srovnali a šlo se do dohrávky. Blesk na nic nečekali, po prvním autu Koťátko i Zikmunda dostali metu zdarma, na passed ball se posunuli na druhou a třetí metu. První pokus o squeeze play (sebeobětovací ulejvku) skončil neúspěšně ve foulballu, o dva nadhozy později to domácí zkusili zase, tentokrát catcher hostí neudržel míč v rukavici a Aleš Koťátko si doslajdoval pro vítězný bod.

Sestava: Zikmunda (levé pole), Ruml (třetí meta), Kubina (spojka, nadhoz), Véle (pravé pole), Chlup (první, druhá meta), Šafařík P (DH), Zimunda T (PR), Bouček (nadhoz, první meta), Roubíček (střední pole), Kocura (catcher), Koťátko (druhá meta, spojka).


V neděli přivítal Blesk dalšího moravského soupeře - Šumperk Cannibals. I tentokrát hosté bodovali hned v první směně, Blesk ale hned ve druhé odpověděl dvěma body. Ve třetí si oba soupeři počet doběhů vyměnili a tak byl stav 3:3. Na kopci stál Filip Šafařík a předváděl velice klidný výkon, čtvrtému bodu hostí ale po dlouhém odpalu v sedmé směně nezabránil - 3:4. Vědom si své nové zbraně - koncovky - šel Blesk do dohrávky deváté směny. Aleš Koťátko vybojoval metu zdarma, David Zikmunda odpálil těsně nad rukavicí nadhazovače, který míč jen škrtnul. Místo dvou jasných autů první a druhá obsazená. Michal Kubina dlouhým odpalem stáhnul domů vyrovnávací bod a začalo se přemýšlet o dalším squeeze play. Ještě než se k tomu kouč domácích odhodlal, Jaroslav Véle poslal míč daleko k plotu a mohlo se slavit.

Sestava: Koťátko (druhá meta, spojka), Zikmunda D (levé pole), Kubina (spojka, nadhoz), Véle (pravé pole), Chlup (DH, druhá meta), Bouček (první meta), Ruml (třetí meta), Kocura (catcher), Roubíček (střední pole), Zikmunda T (střední pole)

V dosavadní klubové historii se v dohrávce poslední směny podařilo zvítězit jednou, letos to Blesk dokázal již třikrát. Jisté je ale jedno, v základní části ČML se mu to už nepovede, zbylých pět utkání hraje Jablonec na hřištích soupěřů. Příští víkend na Kotlářce, o týden později na Hluboké a poslední utkání v Chocni. Teprve poté se rozhodne, zda se sezóna prodlouží o play off.