Leave it all on ASHfield

Pokračovala Česká baseballová liga

Jablonec - Že budou utkání s Chocní vyrovnaná, to věděl každý, ale že budou tak dramatická, to asi netušil nikdo.
20.5.2002 Muži "A" | autor: Láďa Chlup
Jablonec - Že budou utkání s Chocní vyrovnaná, to věděl každý, ale že budou tak dramatická, to asi netušil nikdo.

Tentokrát to byli hosté z Chocně, kteří otočili vývoj nedělního střetnutí a připravili tak pro domácí první ligovou porážku na domácím hřišti od 24.6.2000.

V sobotu Blesk nikoho nenechal na pochybách o svých postupových ambicích. Utkání se od začátku vyvíjelo velice příznivě a domácí, podpoření tradičně dobrým výkonem Martina Křenka na kopci, přidávali bod po bodu i díky homerunům Křenka a Chlupa. Za stavu 11:4 Blesk vystřídal nadhoz (Kubina) a vše spělo ke klidnému závěru. Opak byl pravdou. Hosté, jakoby si vzali ponaučení ze dvou vzájemných utkání hraných v Chocni, najednou obživli a pěti body zkorigovali na konečných 11:9.

To mělo být signálem pro jablonecké, že všechno v neděli nepůjde hladce. Blesk opět na začátku odskočil a již to vypadalo na ukončení utkání v sedmé směně pro desetibodový rozdíl, když trpěliví hosté začali střádat odpal po odpalu. Následné několikanásobné střídání na kopci, kdy postupně za Boučka přišli Moravec, Gulati a Kubina, nijak nepomohlo a Choceň se na začátku deváté směny ujala vedení 16:13. Blesk, zjevně zaskočen vývojem střetnutí, se již na svůj letošní tradiční tlak v závěru nezmohl a utkání tak zcela nepochopitelně ztratil.

"Byla to pro nás dobrá lekce, že i relativně vyhraný zápas můžeme odevzdat soupeři, to se nám jistě v baráži bude hodit," řekl po utkání hrajicí trenér Rampi Gulati. "Jsme velice spokojen s oběma startujícími nadhazovači, jak Martin Křenek, tak i Jiří Bouček odvedli skvělý kus práce, škoda jen, že místo toho aby jsme soupeře "dodělali", začali jsme se o vítězství třást o te se prostě nedělá."

Na pálce o víkendu dobře zahráli Křenek, překvapivě Bouček, který vede klubové statistiky v pálkařském průměru, Kapička a Chlup.

O barážovém složení hodně rozhodne víkendová série s Louny, které v této chvíli vytřídaly Jablonec v čele tabulky. Utkání budou jistě dramatická a začínají být valkou rivalitou, vždyť hrajícího kouče Loun Johna Thomase dovedl do Čech právě jablonecký trenér Rampi Gulati, takže oba dva budou mít o motivaci navíc.

V sobotu se hraje od 14:00, nedělní duel má start v 11:00, na obě dvě střetnutí Vás srdečně zveme.