Leave it all on ASHfield

Porážka v Chocni znamená play off na Moravě

Poslední krok ve velmi úspěšné sezóně nedokázali jablonečtí udělat, porážka v Chocni spolu s vítězstvím Kotlářky znamená třetí místo západní divize.
22.6.2008 Muži "A" | autor: Láďa Chlup
V Chocni vyhrál Blesk naposledy v roce 2002 a možná i to strašilo v hlavách jabloneckých hráčů v souboji o druhou nejlepší bilanci ČML. Za domácí nastoupil osvědčený Mrština, za Blesk poprvé od začátku Michal Kubina.
Jako první udeřila Choceň, v dohrávce první směny jeden odpal stačil na úvodní bod. Blesk otočil skore ve třetí směně, kdy Koťátko a Chlup doběhli na dvojmetový odpal Kubiny, vedení však nemělo dlouhého trvání, protože v dohrávce domácí po sérii odpalů do děr mezi polaři čtyřmi zbody zvrátili na 5:2 ve svůj prospěch. Ve čtvrté přidali ještě jeden bod a i když se hráči Blesku snažili sebevíc, na vyrovnání to nestačilo. Jaroslav Véle doběhem v deváté směně jen kosmeticky upravil na konečných 3:6.
Rozhodně se ale bylo na co dívat - oba týmy jasně dokázaly, že patří na špici Českomoravské ligy, což se především od Blesku zase až tak nečekalo. Navíc minimálně ve dvou případech stál v cestě tvrdého line drivu připravený polař, domácím určitě pomohlo i dvanáct autů přímo ze vzduchu. Za zmínku stojí i nádherný zákrok Jana Roubíčka ve středním poli, kdy chytil míč po dlouhém běhu a ve skluzu, což si vysloužilo potlesk choceňských tribun.
Protože přímý konkurent Jablonce v souboji o druhé místo, zaručující domácí prostředí pro první kolo play off, Kotlářka, dokázala zvítězit v Šumperku, znamená to, že Blesk musí čekat do čtvrtka na výsledek posledního utkání východní divize. Pokud v něm Hroši Brno porazí Bučovice, Blesk odehraje první kolo právě na jejich hřišti v Zamilci. V případě jejich neúspěchu nás čeká cesta do Šumperka. Případný třetí rozhodující zápas by se hrál v Jablonci.