Leave it all on ASHfield

„Power Showcase? Snad nejlepší týden v životě.“

Sedmnáctiletý rodák z Českého Dubu odpálil na Power Showcase Homerun Derby čtyři homeruny a stal se nejúspěšnějším českým účastníkem v historii této prestižní události.

9.1.2017 Muži "A" | autor: Jonáš Výbora

Na rozdíl od většiny svých vrstevníků strávil letos Marek Chlup vánoční svátky poněkud netradičně. Sotva dojedl štědrovečerní večeři, už byl na cestě do amerického Miami s cílem reprezentovat český baseball na 11. ročníku Power Showcase. „Z pražského letiště jsem odlétal hned následující ráno, takže jsem vstával kolem třetí hodiny“, dodává Marek.

Událost, které se zúčastnila stovka hráčů z různých koutů světa, byla rozdělena do tří dnů. První den absolvovali hráči pod dohledem MLB skautů Try outy, po kterých následovala slavnostní večeře a předání dresů. „Večeře se zúčastnilo spoustu známých osobností, proslov měla mimo jiné i vnučka legendárního Babe Rutha“, říká Marek. Za nejvtipnější okamžik večera považuje předávání dresů: „Moderátor to rozhodně neměl jednoduché, zejména vyslovení celého názvu naší školy bylo velkým oříškem“ (Gymnázium Dr. Antona Randy – pozn. autora).

Následující den bylo na programu Homerun Derby, hlavní bod celé události. Téměř po čtyřech hodinách čekání se Marek konečně dostal na řadu a svým výkonem rozhodně nezklamal. Na stadionu Marlins Park se mu podařily poslat 4 odpaly za oplocení, z nichž nejdelší měřil 126 metrů. Na postup do finále to nakonec nestačilo, ale i tak se jednalo o nejlepší český výkon v historii Power Showcase. Marek si navíc vysloužil nominaci do zápasu World Classic. „Se svým výkonem jsem spokojený, i když vždycky může být lépe“, říká jablonecký baseballista. „Velkým zážitkem bylo vidět nejdelší homerun soutěže, který doletěl na hranici 160 metrů“, dodává.

Po dnu volna se v rámci Power Showcase odehrál i zápas World Classic. Hráči byli rozděleni do dvou týmů a Marek dostal šanci ve startovací sestavě týmu National. Ten vstoupil do zápasu úspěšně a také zásluhou hitu a doběhu Marka se rychle ujal vedení. V dramatickém zápase ale nakonec musel sklonit hlavu před soupeřem, který zvítězil v poměru 4:3.

Nyní je Marek zpět v České republice a netrpělivě vyhlíží začátek nové sezóny. Ke svému účinkování na americké půdě dodává: „Týden na Floridě byl pro mě obrovskou zkušeností. Rád bych touto cestou poděkoval všem, kteří mi umožnili se této události zúčastnit a kteří mi drželi pěsti.“

FOTOGALERIE

KOMENTÁŘE

Antispamová ochrana, napište výsledek: 1+1 =