Leave it all on ASHfield
Proti Sabatu Praha si jablonečtí baseballisté nevěděli rady a prohráli vysoko 15:1

">

Pražský rival uštědřil Blesku vysokou porážku

Proti Sabatu Praha si jablonečtí baseballisté nevěděli rady a prohráli vysoko 15:1

8.5.2019 Muži "A" | autor: Jonáš Výbora

V sobotu 4. května nastoupil Blesk v pražské Tróji k ligovému utkání proti odvěkému rivalovi Sabatu Praha. Zápas začal nadějně, když hned první jablonecký pálkař Jan Výbora odpálil třímetový hit. Ofenzívě Blesku se však nepodařilo běžce posunout a z první směny tak hosté vyšli naprázdno. Na nadhazovacím kopci se v barvách Blesku poprvé v sezóně představil Vojtěch Jiránek. Ten odvedl solidní výkon, ale kvalitní pálka domácího Sabatu a již tradiční vysoký počet chyb v obraně Blesku znamenali, že si pražský celek již od první směny připisoval doběhy. Poprvé a zároveň naposledy skóroval Blesk ve třetí směně zásluhou odpalu Jana Výbory, který ze třetí mety stáhl Matyáše Fouse. Sabat dále pokračoval v tlaku a po sedmi směnách tak zápas skončil rozdílem 15:1.

Druhé utkání bylo v průběhu třetí směny ukončeno z důvodu nepřízně počasí a bude se tak dohrávat v náhradním termínu.

„Bohužel se nám nepodařilo se srovnat s kvalitním nadhozem soupeře a v útoku jsme tak byli prakticky bezzubí. Jelikož bohužel nemáme žádného dominantního nadhazovače, tak potřebujeme hrát v obraně bez chyb, to se nám ale celou sezónu ani zdaleka nedaří a proti soupeřům z horní části tabulky tak můžeme jen stěží pomýšlet na úspěch ,“ vyjádřil se k sobotní porážce Mgr. Zbyněk Machačka.

V neděli 12. května se Blesk na domácím Ash Fieldu utká s Pelikans Bučovice. Aby mohl pomýšlet na účast v nadstavbě a play-off, tak bude muset být proti jihomoravskému celku stoprocentní. Přijďte tak jablonecké baseballisty podpořit. První utkání začíná tradičně ve 13:00.

Text: Matyáš Fous

Foto: Barbora ŠálkováFOTOGALERIE