Leave it all on ASHfield

Preview semifinále: Blesk vs. Sokol

O víkendu se rozeběhnou playoffové boje o titul! Kdo je papírovým favoritem?

22.8.2019 Muži "A" | autor: Jonáš Výbora

V sobotu 24. srpna nastoupí jablonečtí baseballisté k prvnímu dvojutkání v rámci semifinálové série 1. Ligy, která se hraje na tři vítězné zápasy. V průběhu letošní sezóny se Blesk se Sokolem utkal již čtyřikrát, z čehož pouze jednou dokázal zvítězit. Dvakrát jihočeskému soupeři podlehl v základní části a během nadstavby o Extraligu se oba týmy rozešly smírně 1:1 na zápasy. Papírově má Hluboká na vrch i v ofenzivních statistikách ze základní části, kde má své zástupce v první trojce hráčů s nejvíce home runy, nejlepším pálkařským průměrem i nejvíce staženými body. Všechny tyto údaje mohou divákovi napovědět, kdo asi bude favoritem semifinálové série, avšak play-off bývá specifické tím, že statistiky ze základní části mohou, ale také nemusí mít vypovídající hodnotu. Oba týmy začínají s čistým štítem a po poměrně dlouhé pauze, bude tedy záležet, kdo volno lépe využil k přípravě na nejdůležitější část sezóny.

„Čeká nás jednoznačně nejdůležitější a zároveň nejzábavnější část sezóny. V play-off se člověk vždy snaží podat ještě o trochu lepší výkon než obvykle, koneckonců už není důvod se na cokoliv šetřit. Musíte se soustředit na každý balón, protože i malá chyba vás může stát případný postup nebo dokonce titul. Baseball je hrou chyb, vítězí ten, kdo jich udělá méně. My doufáme, že jsme se během celé sezóny dokázali ze svých chyb poučit, a to že bylo z čeho vybírat, a věříme, že naše šance proti Hluboké nejsou malé. Samozřejmě bude potřeba k celé sérii přistupovat s pokorou, protože Sokol je tým, který dokáže chyby velmi efektivně trestat, ale zároveň bude potřeba si věřit,“ vyjádřil se k semifinálové sérii David Zikmunda, který v sobotu oslaví šestatřicáté narozeniny

Zápasy mezi Bleskem a Sokolem bývají vždy vyrovnané a divácky velmi atraktivní, proto neváhejte v sobotu 24. srpna od 13:00 dorazit na Ash Field, vezměte s sebou svou rodinu a přátele a podpořte Jablonec na cestě do finále.

Text: Matyáš Fous

FOTOGALERIE