Leave it all on ASHfield

Prokletí zlomeno

Blesk dokázal dvakrát zvítězit v Chocni.
30.5.2010 Muži "A" | autor: Láďa Chlup
V sobotu večer odjel Blesk do Chocně, na stadion, kde se jabloneckým prostě nedaří. Tento fakt jasně podporují čísla - dvě vítězství a dvanáct porážek, poslední úspěch v roce 2002. To vše je po tomto víkendu zapomenuto.

První duel začqal za domácí Jan Mrština, i vlastními spoluhráči přezdívaný Bleskový kat. Ten ale tentokrát bojoval od začátku s kontrolou svých nadhozů, první tři pálkaři dostali metu zdarma, přesto domácí utekli z problému pouze s jedním bodem. Skore 1:1 zlomil ve třetí směně homerunem Michal Havlík, na něj navázali doběhem další a Blesk vedl 4:1. Choceň bodovala už pouze jednou, jablonečtí naopak přidali a tak první úspěch končil výsledkem 8:2. Utkání velice dobře odházel Filip Šafařík, kterého v osmé směně nahradil Jiří Bouček.

Startéři druhého duelu zažili snad všechny vzájemné zápasy a součet jejich věku činil krásné kulatiny - 70. Na choceňského Jana Žlábka padly dva body hned v prvním inningu, domácí stejnou měrou oplatili na jabloneckého startéra Vladimíra Chlupa. Utkání bylo neustále vyrovnané, kdykoli Jablonec přidal, domácí našli recept jak vyrovnat, i díky několika nepřesným výrokům rozhodčích, naposledy v dohrávce sedmé směny, kterou již na kopci uzavřel za Blesk Michal Kubina. Pak ale přišla expolze hostí, kombinace odpalů a dobrého běhu po metách znamenala pětibodové vedení, které již ten večer lepší tým nepustil a zvítězil i podruhé.

Blesk má těsně před polovinou soutěže bilanci 7-3, znamenající čtvrté místo, ale pouze o jednu prohru horší než tři celky před ním. Další utkání hraje Jablonec doma v neděli 6. června proti záloze extraligové Kotlářky.