Leave it all on ASHfield

Proti Bučovicím smírně

Blesk v neděli poprvé v sezóně prohrál, v tabulce je stále na děleném prvním místě.

16.6.2020 Muži "A" | autor: Jonáš Výbora

V sobotu v Jablonci pršelo, padaly kroupy a celou noc se nad městem držela bouřka. Druhý den ráno tak bylo hřiště velmi podmáčené a v dugoutech stála voda. Jedinou nadějí pro odehrání zápasů bylo, že už nesmí spadnout ani kapka. To naštěstí vyšlo a i díky nasazení celého týmu při sušení se tak mohlo s mírným zpožděním začít hrát.

Soupeř z jižní Moravy před nedělním doubleheaderem držel bilanci dvou vítězství a dvou porážek. Do Jablonce navíc Pelikans přijel s velmi širokým kádrem, což dopředu naznačovalo, že pro Blesk nepůjde o jednoduchá utkání.

První zápas byl ze začátku ofenzivně velmi chudý, když na konci čtvrté směny vyrovnali domácí na 1:1. V dalším inningu však došlo na lámání chleba a Blesk konečně demonstroval svou sílu na pálce, když bučovicím uštědřil hned šest doběhů. Pro hostující tým to byla rána, ze které se již nedokázal vzpamatovat. Na nadhazovacím kopci se za Jablonec představil mladý Jiří Hikl, který soupeři neumožnil realizovat žádné větší ofenzivní choutky a připsal si již třetí vítězství v letošní sezóně. V jeho snažení mu pomohla i dobře fungující obrana domácích, která se vyvarovala velkého množství chyb. K vítězství home runy pomohli Michal Kubina, Lukáš Roubíček a Tomáš Zikmunda. Utkání na nadhozu zakončil další mladík, Adam Brenner, který Bučovicím neumožnil jediný hit a připsal si i jeden strike out. Konečné skóre prvního zápasu tak bylo 13:4.

Druhý zápas měl ze strany Blesku opět velmi pomalý rozjezd na pálce, avšak na rozdíl od prvního klání se tentokrát nepodařilo útok našlápnout a v klíčových momentech se domácím nedařilo stahovat běžce. Bučovický Jan Svoboda předvedl na nadhozu velmi kvalitní výkon a v šesti směnách si připsal deset strike outů. Obrana Blesku navíc nedokázala navázat na výkon z prvního utkání a v poli se dopustila několika zbytečných chyb. V poslední směně domácí nedokázali využít závěrečný tlak a Pelikans si tak pohlídali vítězství 6:5.

“Dnešní prohra nás velmi mrzí. Jsme sice rádi, že i přes nepřízeň počasí jsme vůbec mohli hrát, ale na tom, že jsme dnes rozhodně chtěli dvakrát vyhrát, to nic nemění. V druhém zápase jsme nedokázali navázat na výkon z druhé poloviny prvního utkání a i jsem měl pocit, jako by na nás padla nějaká únava a my se nedokázali plně koncentrovat. Každopádně chci poděkovat fanouškům, kteří se zatím letos na naše domácí zápasy schází v hojném počtu a vždy nás podporují až do posledního outu,” glosoval nedělní zápasy Zdeněk Machačka.

Blesk se na domácím Ash Fieldu představí již třetí týden v řadě, a to sice v neděli 21. Června proti Sokolu Hluboká nad Vltavou. S tímto tradičním soupeřem hrají jablonečtí baseballisté vždy kvalitní utkání, proto si je nenechte ujít a ve 13:00 přijďte fandit.

Text: Matyáš Fous

Foto: Barbora Šálková

FOTOGALERIE