Leave it all on ASHfield

Proti pražskému rivalovi vyšel Blesk naprázdno

Blesk ukončuje nadstavbu o extraligu dvěma prohrami, v play-off startuje ze třetího místa.

 

13.9.2018 Muži "A" | autor: Jonáš Výbora

Poslední zápasy nadstavby se odehrály v sobotu 8. září proti Sabatu Praha. Oba týmy po týdenním odložení přivítalo na Ash fieldu příjemné slunečné počasí.

První zápas už od začátku nevypadal příznivě pro jablonecké baseballisty. Se silnou pálkou Sabatu si Lukáš Roubíček nevěděl rady, a tak se Blesku od první směny postupně vzdalovalo vítězství. Lukáše poté vystřídal na kopci mladý Jiří Hikl, kterému se podařilo  pražskou ofenzívu přibrzdit, ale bohužel příliš pozdě. S průměrným výkonem na pálce se Blesk nedovedl pražskému týmu vyrovnat.

Druhý zápas vypadal už od začátku příznivěji. Jablonec vedl s Prahou velmi vyrovnaný souboj, nadhazovači i pole předvedli úctyhodný výkon, ale opět se ukázala silnější pálka Sabatu a po home runu Daniela Rieggera se pražští baseballisté ujali vedení, které udrželi až do konce zápasu.

Blesk tak Nadstavbu o Extraligu zakončil na sedmém místě, což znamená, že se do nejvyšší soutěže neprobojoval a i v příští sezóně bude hrát 1. Ligu.  Pro jablonecké však sezóna nekončí, tento víkend totiž zahájí play-off 1. Ligy, kdy se v semifinále postaví Sokolu Hluboká. V případě úspěchu proti jihočechům se Blesk ve finále postaví úspěšnějšímu z dvojice Sabat Praha a Klasik Frýdek-Místek.

Kvůli turnaji kategorie U9, který se koná na Ash Fieldu, odehrají jablonečtí svůj domácí semifinálový zápas na hřišti Eagles Praha.  Zápasy můžete sledovat živě na stránkách baseball.cz.

Text: Karel Riedl

Foto: Pavel Jiskra

FOTOGALERIE