Leave it all on ASHfield

První letošní prohra

Jediný dlouhý výjezd mužů v ČML přinesl dva dny s odlišným baseballem
11.5.2008 Muži "A" | autor: Láďa Chlup
V sobotu po náročné cestě, bez catchera Kůse ( zlomená ruka ) a dalších nemocných, hrál Blesk v Brně proti Hrochům. Na poslední chvíli jsme alespoň domluvili hostování mladého Olivera Kocury z Krče, kterému se díru na postu catchera podařilo zacelit.

Na kopci začal Jiří Bouček, bohužel protentokrát jeho nadhozy na připravenou a silnou pálkařskou baterii domácích jednoduše nestačily. Hit střídal hit a body naskakovaly pravidelně a po větším množství. Naopak rychlí nadhazovači Hrochů činili jabloneckým dost problémů ( pouze pět hitů ), a takse zrodil doslova průšvihový výsledek 1:15. Nutno podotknout, že tentokrát bylo skore opravdovým odrazem dění na hřišti a na svého soupeře Blesk jednoduše neměl.

Co se nepovedlo v sobotu podařilo se splnit v neděli do puntíku. Blesk vlétl do utkání v Bučovicích s velkou chutí, všichni pálili a bodovali ( celkem 18 hitů ), po třech směnách byl stav 13:1 a přemýšlelo se o rozdílu. Filip Šafařík na kopci házel s jistotou pět směn, poté mu došla šťáva a střídal ho Michal Kubina, který utkání s přehledem doházel. Zápas skončil poměrem 20:6.

Blesk tak poprvé v sezoně ztratil, stejně jako další celek západní divize Kotlářka Praha, v čele tak zůstává Liberec Patriots, příští soupeř Blesku. Derby začíná v sobotu 17. května na Ash Field ve 13 hodin, všichni jste srdečně zváni na vrchol základní části.