Leave it all on ASHfield

Roubíček: "Rameno je už v naprostém pořádku."

Dnes jsme vyzpovídali třetí metu Blesku, kterým není nikdo jiný než Lukáš Roubíček. Loňskou sezónu vinou zranění předčasně ukončil, ale nyní je již v plné přípravě na tu nadcházející.

8.3.2017 Muži "A" | autor: Jonáš Výbora

Ahoj Lukáši, díky za tvůj čas. Sezóna už klepe na dveře a za dva týdny nastoupí tým k prvním zápasům. Jak jsi spokojený s dosavadním průběhem zimní přípravy?

Příprava zatím probíhá bez problému, v posilovně jsem začal s dynamickou fází a na treninku se snažím po minulé sezoně vylepšit pálku. Celkem za týden absolvuji 8 tréninkových jednotek.

S tak velkým výdejem energie je spojený i velký příjem. Kolik toho denně sníš/vypiješ?

Je to přesně jak říkáš, velký výdej se snažím kompenzovat dostatečným příjmem všech potřebných živin. Za den sním zhruba 400 až 500 gramů masa, 250 gramů příloh, půl kila ovoce a k tomu vypiju cca 3 litry vody.

Nejčastěji nastupuješ na třetí metě, máš na tomto postu nějaký vzor mezi profesionály?

Můj vzor je Adrian Beltre. Přijde mi jako pohodový člověk, který si ze sebe dokáže udělat srandu, ale když je potřeba, tak se do toho na pálce umí opřít a zahrát výborně v defenzivě.

Na konci minule sezóny jsi bojoval se zraněním ramene, jak jsi na tom nyní?

Tři týdny po zranění jsem začal dělat kompenzační cviky a po šesti týdnech jsem najel do zimní přípravy naplno. Rameno je nyní v naprostém pořádku, celou zimní přípravu nejevilo žádné známky poranění, takže jsem rád že se to dalo takhle rychle dokupy.

V čem vidíš největší sílu Blesku a na čem si naopak myslíš, že by měl tým ještě zapracovat?

Já vidím naši největší sílu v dobré ofenzívě. Naopak, za největší slabinu považuji nadhoz, se kterým se snažíme vypořádat už delší dobu.

Před pár dny začal turnaj World Baseball Classic, koho vidíš jako největšího favorita turnaje?

Pro mě je největší favorit Izrael. Mají hodně hráčů z americké AA, AAA a MLB, takže podle mě mají šanci bojovat o titul.

Závěrem, na co bys chtěl nalákat fanoušky Blesku do nadcházející sezóny?

Fanoušci se určitě můžou těšit na kvalitní zápasy, které nově budou moci sledovat i online play-by-play díky novému zápisu na iScore. Hlavně také na suprovou atmosféru, kterou poslední sezóny zajišťuje pevné fanouškovské jádro.

Díky za rozhovor a ať se daří!

Matyáš Fous

 

FOTOGALERIE

KOMENTÁŘE

Antispamová ochrana, napište výsledek: 1+1 =