Leave it all on ASHfield

S Chocní smírně

V sobotu hrál v Jablonci vedoucí celek ligy, jedno vítězství má v tabulce velkou cenu.
17.5.2009 Muži "A" | autor: Láďa Chlup
Protože v Chocni se hrál velký softbalový turnaj, utkání se přesunulo do Jablonce, ale Blesk byl hostujícím celkem.
V prvním utkání za Orly nastoupil Jan Mrština, který jako již tradičně odvedl skvělou práci a Blesk k ničemu nepustil. Navíc se pálkaři dokázali proti Jiřímu Boučkovi prosadit každou směnu a tak utkání bylo po devadesáti minutách ukončeno po sedmé směně za stavu 10:0.
Že v baseballu je možné všechno a v jakýkoliv den je kohokoli možné porazit, se ukázalo hned po půlhodině, kdy začal druhý zápas. Za indisponovaného Filipa Šafaříka nastoupil na kopec Vladimír Chlup a za výrazné podpory probuzené pálky dokráčel ke svému prvnímu vítězství od roku 2000. Blesk bodoval již v první směně, a to hned čtyřikrát po sérii úspěšných odpalů. I když Choceň se dostala ve třetí směně na rozdíl pouhých dvou bodů, bylo to z její strany v podstatě vše, naopak Jablonec přidával bod po bodu, a tak se zrodilo překvapení v podobě vítězství 15:5. Vladimír Chlup navíc vyrovnal 13 let starý klubový rekord, kdy v prvním kompletním utkání Blesku v této sezóně naházel 13 strike outů.
Blesk má tak bilanci 5 vítězství a 3 prohry, patří mu třetí příčka západní divize, zajišťující play off. Své ambice teď musí potvrdit ve dvou dalších víkendech proti moravským celkům, nejprve v sobotu 23. května v Třebíči a následující víkend v Olomouci a Šumperku. Domácímu publiku se tak představí až v neděli 7. června proti jednomu z nejsilnějších týmů ligy Kotlářce Praha.