Leave it all on ASHfield

S Hlubokou se Blesk rozešel smírně

Po dlouhé sérii proher se jablonečtí baseballisté konečně dokázali prosadit.

23.8.2018 Muži "A" | autor: Jonáš Výbora

V rámci Nadstavby o Extraligu dorazil v sobotu 18. srpna na jablonecký Ash Field tradiční soupeř Sokol Hluboká nad Vltavou. Po čtyřech extraligových celcích Blesk konečně utkal s prvoligovým soupeřem.

Do prvního utkání nasadili domácí na kopec Lukáše Roubíčka, který dokázal navázat na skvělý výkon z předešlého týdne proti Blansku a opět odházel celý, tentokrát již vítězný, zápas. Jablonecká obrana se před domácím publikem prezentovala kvalitní obranou a soupeři nedávala příliš šancí se prosadit. Za stavu 3:3 se v deváté směně na pálku postavil Jonáš Výbora, který poslal odpal přímo na spojku Hluboké, která však nezvládla přihodit na metu přesně a běžec z druhé mety tak mohl skórovat a Blesk tak první utkání vyhrál.

Druhé utkání nemohlo být od prvního odlišnější. Po atraktivním zápase, který domácí vyhráli po  ani ne dvou a půl hodinách přišla na řada přestřelka, která trvala čtyři hodiny a šest minut. I skóre připomínalo spíše házenou než cokoli jiného. Domácí sice dokázali zaznamenat sedmnáct doběhů, ale kvůli prachbídnému výkonu v obraně ani taková nadílka nestačila. Blesk tak v maratonském utkání podlehl Sokolu 18:17.

„První utkání jsme hráli opravdu dobře a vyvarovali jsme se zbytečných chyb v obraně, což bývá naše největší slabina. V druhém zápase jsme však byli úplně jiný tým a za náš výkon jsme si výhru určitě nezasloužili. Stále jsou před námi čtyři hrací víkendy, a my se tak musíme snažit poučit z chyb, které nás stály vítězství,“ hodnotil sobotní dvojzápas Karel Riedl.

Na domácím hřišti se Blesk představí opět až v sobotu 1. září proti rivalovi Sabat Praha.

Text: Matyáš Fous

FOTOGALERIE