Leave it all on ASHfield

S ligovým rivalem se Blesk rozešel smírně

Jablonečtí baseballisté si z domácího dvojzápasu proti Sabatu Praha odnášejí jedno vítězství.

8.5.2018 Muži "A" | autor: Jonáš Výbora

V neděli 6. května zavítal na Ash Field vítěz loňského ročníku 1. ligy, Sabat Praha. Před vzájemným soubojem byly oba celky stoprocentní, a tak se hrálo o první místo v tabulce. Slunečné počasí a famózní divácká kulisa byly předzvěstí dalšího dobře stráveného dne na Ash Fieldu.

První utkání zahájili domácí skvěle, když hned prvních pět pálkařů po sobě dokázalo zaznamenat hit, avšak ani pálky soupeřů nespaly, a diváci tak mohli sledovat velmi vyrovnaný, ofenzivně laděný souboj. Na nadhazovacím kopci se za Blesk představil Lukáš Roubíček a předvedl kvalitní výkon, který však bohužel ani v kombinaci s bohatou bodovou podporou, včetně dvou home runů v podání Jana Výbory, nestačil na vítězství a domácí tak soupeři podlehli v nastavené desáté směně 19:15.

Druhý zápas již nepřinesl takové ofenzivní hody a i díky tomu probíhal v rychlejším tempu. Blesk sice v jeho průběhu na Sabat ztrácel, ale v páté směně dokázal skóre otočit a vedení si udržel až do konce sedmé směny, kdy byl zápas ukončen pro nízkou viditelnost za stavu 8:7 pro domácí. 

Oba týmy si tak po neděli připsaly po jedné výhře a situace v čele tabulky 1. ligy tedy zůstala beze změny. „Rozhodně jsme dnes nepředvedli takový výkon, jaký bychom si představovali a víme, že jsme měli na to dvakrát vyhrát,“ hodnotil výkon týmu Lukáš Roubíček.

Další zápasy odehraje Blesk venku proti nováčkovi soutěže Hroch Brno. Na domácí půdě se znovu představí v neděli 20. května, kdy do Jablonce zavítá tým Orli Choceň.

Kompletní fotogalerie ke zhlédnutí zde.

Text: Matyáš Fous

Foto: Barbora Šálková

FOTOGALERIE

KOMENTÁŘE

Antispamová ochrana, napište výsledek: 1+1 =