Leave it all on ASHfield

Šest kol před koncem má pět týmů stejné šance

Choceň - Vedle dramata letošního ročníku ČML vypadají díla Alfreda Hitchcocka jako úsměvná dílka. Ani po 15 odehraných kolech není nic nového: Prvních pět týmů dělí od sebe jedna porážka.
22.6.2003 Muži "A" | autor: Láďa Chlup
Choceň - Vedle dramata letošního ročníku ČML vypadají díla Alfreda Hitchcocka jako úsměvná dílka. Ani po 15 odehraných kolech není nic nového: Prvních pět týmů dělí od sebe jedna porážka.

V sobotu odjel Blesk do Chocně k večernímu utkání. Nádherný stadion s perfektně připravenou hrací plochou i samotná atmosféra večerního utkání dodaly zápasu dramatický náboj, který umocňoval i skvělý výkon obou obran v čele se svými nadhazovači: Mrštinou z Chocně a Veverkou z Blesku. Lépe do souboje vstoupil domácí borec, v první směně hráče Blesku k ničemu nepustil. To stejné se bohužel nepovedlo Jablonci, ačkoli Blesk zahrál dvojaut, Veverka daroval metu zdarma Žlábkovi po diskutabilních nadhozech v těsné blízkosti striku, následné dva odpaly naplnily mety. Kdo by tušil, že jediná drobná chybička jabloneckých v utkání ( většinou jich je kolem čtyř ) v podstatě určí vítěze. Kubina při pokusu o třetí aut nebyl úspěšný a choceňští dvakrát doběhli. Následný odpal zvýšil vedení na 3:0 pro domácí.

Skore se měnilo opět ve třetí směně, tentokrát na straně Blesku: Bouček odpálil jednometový odpal, následné dva auty šanci na body zmenšily, ale letošní nejlepší pálkař Pytloun nejprve odpálil dvoumetový hit ( Bouček skoroval ), po strefení Havlíka dal singl i Kubina a tím dovezl domů Pytlouna - 2:3.

Bohužel hned následující směna snahu jabloneckých devalvovala: Veverka pustil svými nadhozy první dva pálkaře na metu a ti po odpalech do vnitřního pole doběhli - 2:5.

Pátou směnu zahájil singlem Koťátko, Pytloun ho dalším singlem posunul do skorovací pozice, Havlík dostal metu zdarma a při obsazených metách se rodila velká směna. Kubina dlouhým odpalem do vnějšího pole poslal domů Koťátka, bohužel další dva pálkaře domácí Mrština "vystrajkoval" - 3:5.

Obě obrany i nadále podávaly skvělé výkony, vnější polař domácích nádherně v běhu chytil dlouhý odpal Suchého, to stejné se povedlo na druhé straně i Pytlounovi, Havlík dokonce chytal míč ve skoku, hitu zabránil i skvělým zákrokem Kubina. V sedmé směně Blesk opět naplnil mety, vyrovnání stavu však zabránil opět Mrština, když Suchého ránu, která by jinak směřovala do vnějšího pole a stáhla by dva body, na poslední chvíli zachytil a ukončil tak směnu bez bodu.

To byla labutí píseň Blesku, Choceň naopak přidala v osmé směně ještě jeden bod, domácí nadhazovač pak perfektní devátou směnou utkání uzavřel - 3:6.

Poprvé v letošní sezoně se jabloneckým nedá nic vytknout, až na jednu vyjímku nechybovali v obraně, do poslední chvíle bojovali, ale přesto to na výhru nestačilo. Tady však úřaduje zamotaný scénář letošní ČML, v dalších zápasech české divize Louny zvítězily nad SaBaTem a Hluboká překvapivě přehrála lídra Tempo. Tabulku tak nadále vede Tempo Praha ( 10-5), jež ale díky statutu B mužstva do baráže nepostoupí. Na druhém místě se tak srovnaly hned čtyři (!!!) týmy - Blesk, Hluboká, Louny a Choceň (9-6), tabulku uzavírá beznadějně poslední SaBaT. Vše tak nasvědčuje tomu, že o postupujících do podzimních bojů o extraligu budou rozhodovat až úplně poslední duely ligového ročníku.

Další dvoukolo stráví Blesk venku, v sobotu hraje na Hluboké, v neděli odjíždí k poslednímu mezidiviznímu utkání základní části do Blanska.