Leave it all on ASHfield

Ševčík: "Chci pomoct Blesku vyhrát titul."

Tomáš Ševčík je jedním ze tří libereckých hráčů, kteří letos odstartovali spolupráci s Bleskem. Více v rozhovoru!

25.2.2018 Muži "A" | autor: Jonáš Výbora

Ahoj Tomáši, mohl by ses jabloneckým fanouškům v krátkosti představit? 

Ahoj, jsem z Liberce a je mi 22 let. K baseballu jsem se dostal v před 11 lety v Liberci, kde se tou dobou dělaly nábory na školách do nově vznikajícího klubu Patriots. Můj táta hrával ještě za Klokany Jablonec a k baseballu mě tak nějak přivedl. Vždycky se mi nejvíc líbila pozice catchera, u které jsem začal a zůstalo mi to dodnes.

Mezi Jabloncem a Libercem již od pradávna vládne rivalita, vnímáš tedy, jakožto Liberečák, působení v Blesku jakkoliv jinak, než když jsi hrál za Eagles Praha?

Velký rozdíl v mém novém týmu nevidím. S většinou kluků se známe už od žáků, kdy jsme společně hráli za Blesk, když jsem začínal. I když jsme se poslední dva roky na hřišti potkávali jako soupeři, neřekl bych, že tu panuje „zlá krev“. Zápasy mezi Libercem a Jabloncem byly vždycky zajímavé, ale nesly se v přátelském duchu.

Jaká jsou tvá očekávání od nadcházející sezóny a jak vidíš šance Blesku v boji o titul v 1. lize?

Blesk má silný tým hlavně na pálce a své kvality si jsou kluci vědomi. Já bych se v nadcházející sezóně chtěl probojovat do základní sestavy a vím, že to nebude jednoduché. Tým má velké ambice útočit na první místo a já udělám ,co bude v mých silách, abych Blesku pomohl vyhrát následující ročník 1.ligy.

Kromě tréninků s kádrem Blesku, připravuješ se na sezónu i nějak individuálně?

Vzhledem k mým problémům s ramenem jsem cvičil hlavně doma. Doufejme, že se mi podařilo ruku s pomocí lékařů dát do kupy. Posilovnu jsem letošní zimu zatím vynechal, ale i to se brzy změní.

O sportovcích se říká, že jsou velmi pověrčiví a o baseballistech to platí dvojnásob. Máš nějaký talisman, předzápasové rituály nebo cokoliv jiného, co ti nosí štěstí?

Talisman jako takový nemám, ale den před zápasem si vždycky rád zajdu sám do klece, odpálím si pár míčů ze stativu a večer se snažím co nejvíc relaxovat. Já osobně jsem posledních 7 let nosil na zádech a kolem krku „šťastnou“ sedmičku a vždycky jsem věřil že ta mi přinese dost štěstí. V Blesku sedmička nebyla volná, tak doufejme že mi moje nové číslo 77 přinese dvojnásobek štěstí.

Na konci března v zámoří startuje MLB, troufneš si odhadovat, kdo má v sezóně 2018 šanci na úspěch?

I když bych vítězství přál nejvíc mým oblíbeným Tigers z Detriotu, tak týmy v zámořské MLB jsou velmi vyrovnané, ale po úspěchu z roku 2017 bych největší šanci dal týmu Astros. Tento tým vloni předvedl neskutečný výkon a já věřím, že se jim na tento úspěch podaři navázat.

Máš mezi hráči MLB nějakého oblíbence, případně někoho, jehož hrací styl se snažíš napodobovat?

Vždycky jsem v MLB obdivoval Ivana "Pudge" Rodrigueze, který je jedním z nejlepších catcherů všech dob. Hlavně díky němu je ze mě dnes chytač a také jeho číslo bylo 7.

Ze současných hráčů mám asi nejblíž (i výškově) k Jose Altuvemu, který svými výkony a zapálením pro hru inspiruje mnoho hráčů na celém světě.

Kromě baseballu, věnuješ se ve svém volném čase ještě jiným koníčkům?

Kromě baseballu a práce se snažím udržovat kondičku hraním florbalu s kolegy z práce. Pro zábavu jsem ještě k baseballu přidal vloni Hasičský sport, kde běhám na pozici tzv. proudaře.

Díky za rozhovor!

Ptal se: Matyáš Fous

FOTOGALERIE

KOMENTÁŘE

Antispamová ochrana, napište výsledek: 1+1 =