Leave it all on ASHfield

Super vstup do play off

Ani v prvních dvou duelech play off Ash Field nepadl.


22.9.2010 Muži "A" | autor: Láďa Chlup
Do Jablonce přijela postoupivší Hluboká, tým zodpovědný za dvě letošní jablonecké prohry.

V sobotu se na kopec postavil Filip Šafařík a vydržel na něm až do konce, soupeři poovolil pouze bod. Naopak útok jednoznačně kraloval, a tak bylo utkání po sedmi směnách předčasně ukončeno. Velkou zásluhu na tom měl catcher Jan Kapička, autor dvou homerunů. Ten druhý v dohrávce sedmé směny byl za tři body a právě jím byl stanoven rozdíl.

Nedělní duel se od počátku vyvíjel podobně, tentokrát ale hosté zatnuli zuby a bojovali devět směn. Startér Jiří Bouček od první směny nepustil soupeře do tlaku, útok využíval každou šanci na skórování, a tak měl Jak Kapička v sedmé směně za stavu 8:1 a dvou běžcích na metách opět šanci ukončit zápas. Tentokrát ale jeho další dlouhý odpal zůstal v rukavici polaře a hrálo se dál. Hosté ještě zkusili pozlobit, tři odpaly za sebou padly mezi polaře a tak se střídalo. Michal Kubina utkání razantně zakončil a mohlo se slavit.

Série pokračuje o víkendu třetím, popřípadně čtvrtým utkáním v Hluboké, v případě dvou vítězství soupeře by se za vyrovnaného stavu hrálo rozhodující páté utkání v úterý na Ash Fieldu.