Leave it all on ASHfield

Tramvaj tentokrát přivezla lepší tým

Letošní vydání derby bylo všechno jen ne vyrovnané, náš soupeř nás jednoduše přejel.
18.5.2008 Muži "A" | autor: Láďa Chlup
Ačkoli papírově i odhodláním na hřiště vstoupily skoro vyrovnané týmy, vývoj utkání tomu napovídal pouze první směny.
Za domácí Blesk začal na kopci Jiří Bouček, jehož nadhozy měly fyzicky dobře připraveným pálkařům dělat problémy, bohužel už první směny ukázala, že tentokrát tomu tak nebude. Značně malá strike zóna (nikoho neviním, prostě to tak jen bylo, pro oba dva týmy však stejně) nutila Boučise házet desítky, a ty byly trestány nekompromisně. Přesto byl po třech směnách stav 1:3. Série odpalů ve čtvrté směně ale znamenala pro startéra Blesku konec, střídající Petr Šafařík směnu po dalším bodu a odpalu zastavil - 1:9. Blesk sice hned v dohrávce snížil, další šance v podobě plných met ale nevyužil. V další směně mety zdarma proložily chyby a náskok soupeře narůstal - 12:2. Za zmínku z jablonecké strany stojí pouze homerun Jardy Véleho v dohrávce, kterým domácí na chvíli utekli z rozdílu, kam ovšem v zápětí spadli znovu po osmi bodech soupeře (Šafaříka střídal Slanař, toho po třech metách zdarma Chlup).
A tak už ani tři body Jablonce v šesté nezměnily nic na tom, že po sedmi směnách byl zápas pro rozdíl ukončen.

Do druhého utkání, které se jako každé jiné začína opět od nuly, nastoupily oba týmy bojovně, přesto bodovali Patrioti, a v tomto případě pouze Patrioti. Trpělivě využívali každé šance až ke konečnému stavu 0:11 po sedmi směnách, kdy - nutno podotknout - se dostávali především na mety zdarma startéra Filipa Šafaříka, který jich hodil jedenáct. Přesto odcházel v páte směně za stavu 0:3, ale tlak hostí ani Michal Kubina nezastavil.

Co dodat - Liberec vede západní divizi právem, v sobotu svého soupeře převálcoval. Blesk vzodoroval jen chvíli, ten den to prostě bylo pos.... navrch. Je potřeba pogratulovat soupeři a hned zapomenout, už v sobotu přijede první z moravských soupeřů Třebíč, další víkend Šumperk a Olomouc B, tedy týmy, které by mohly vrátit Jablonec do sedla tak, aby se třeba na podzim s Patrioty ještě potkal, tentokrát v sérii, ve které by mohlo jít o hodně víc.