Leave it all on ASHfield

V Praze jedna výhra

Na Kotlářku jsme jeli pro jednu výhru, mise splněna.
7.6.2008 Muži "A" | autor: Láďa Chlup
Dvojzápas na novém hřišti (s velice špatným povrchem, znovu a znovu si musíme chválit náš Ash Field) už mohl hodně odkrýt karty na play off.

První zápas začal Jiří Bouček, tentokrát se strefoval do další posily na hostování, krčského Adama Pospíchala, ještě loni to extraligového hráče. Již tradičně pálka vyšla naprázdno, již tradičně si obrana vybrala slabší chvilku hned v úvodní směně a prohrávali jsme 0:2. Pro první bod doběhl Jiří Ruml ve třetí směně, Kotlářka změnila stav na 3:1 ve svůj prospěch v páté směně. Obrat v utkání přišel v šestém dějství, mix odpalů, met zdarma a chyb domácí obrany znamenal tři body. Pojišťovací páty bod přidal homerunem v osmé směně právě Adam Pospíchal, který nejen kvalitně pálil, ale i velice dobře hrál i v obraně (3 x CS). A tak přesto, že Blesk prohrál na hity 3:8, na konci utkání se radoval z výhry 5:3.

Druhý duel začal na nadhozu Filip Šafařík a hned od začátku ho domácí trefovali odpaly do děr, naopak Blesk se proti kvalitně házejícímu juniorskému reprezentantovi Markovi Červenkovi nedokázal moc prosadit, a tak byl stav po pěti směnách 7:2 pro Kotlářku. Ani střídání Michal Kubiny nepomohlo, a proto za již skoro rozhodnutého stavu dostal šanci na premiéru na kopci Jiří Ruml. Po prvním strike outu přišly problémy s kontrolou, takže si domácí zajistili po skóre 12:2 předčasné ukončení zápasu.

Naděje na play off přišla paradoxně z jiného pražského stadionu, na Sabatu totiž další adept na vyřazovací boje Hluboká dvakrát domácím podlehl. Blesku tak na třetí místo stačí ze zbývajících třech utkání jednou vyhrát, buď příští víkend v dvojzápau na Hluboké, nebo další sobotu v Chocni. Bez šance ještě ani není boj o druhé místo, zajišťující výhodu domácího prostředí pro první kolo.