Leave it all on ASHfield

V čele ČML

Osmá výhra v řadě nás drží na první příčce.
20.6.2010 Muži "A" | autor: Láďa Chlup
V sobotu přijela na Ash Field extraligová záloha Olomouce, nutno podotknout, že právě A tým soupeře díky svému náročnému rozpisu víkendu sebral našemu soupeři už jakoukoli šanci před odjezdem. Do Jablonce dorazil tým bez jakékoli naděje na úspěch a svým projevem to dával již od začátku najevo.

O osudu soboty bylo rozhodnuto již po první směně prvního zápasu, která trvala 37 minut a Blesk v ní v poli strávil asi minuty dvě. Zbytek času tak jablonečtí obíhali s monotónní pravidelností po metách, celkově vyslali v prvním dějství na pálku 13 hráčů a tak se skóre zastavilo na 7:0, a to ještě domácí po odpalu do vnějšího pole nechali tři běžce na metách. Hosté pak zazlobili dvěma body, ale jinak čísla naskakovala jen na jedné straně - 18:2.

Po takové náloži se asi žádný obrat nedal čekat, šlo jen o to, jak moc se dá zdecimovaný soupeř dohromady. A nedal. Tentokrát to bylo 7:0 až po dvou směnách, dalších sedm bodů zaznamenal Blesk v dohrávce páté, mezitím a potom další a tak konečný výsledek zněl naprosto shodně s tím prvním.

Za zmínku stojí ofenziva Radka Šulce (6/8, první HR v kariéře) a Jaroslava Véleho, jenž dával třetí HR ve třetím víkendu.

Teď již přijdou na řadu těžší soupeři, nejprve nevyzpytatelná Třebíč, se kterou kvůli katastrofě na jejich hřišti jednáme o přeložení na Ash field, a poté super prodloužený víkend, v sobotu 3.7. v Šumperku a konec v úterý 6.7. doma proti Blansku. O vítězi základní části části se tak rozhodne asi až poslední hrací den.