Leave it all on ASHfield

V sobotu třetí dějství Tram series

Tentokrát se obě utkání hrají v jeden a na jednom hřišti.
15.5.2008 Muži "A" | autor: Láďa Chlup
V sobotu od 13 hodin se na Ash Field odehraje třetí vydání tramvajové série mezi Bleskem a Patriots, derby se vším všudy.

Týmy mají doposud vzácně vyrovnanou bilanci 2:2. V roce 2006 historicky první duel otevíral nově zrekonstruovaný Ash Field, liberečtí za vynikajícím výkonem Jiránka na kopci sebrali slavnostnímu dni radost poměrem 4:1. V tomto utkání přesto měl Blesk světlý moment, jeho historicky nejlepší pálkař Michal Kubina odpálil prozatím jediný homerun série.
Hned druhý den se hrálo v Liberci a tam naopak vyhrál Blesk poměrem 10:5.
Loňská klání byla doprovázena velicem chabým výkonem rozhodčích. V prvním zápase, hraném opět v Jablonci, zvítězil po dramatickém a nervózním průběhu domácí Blesk 4:3, který navíc měl na své straně dva vyloučené. Ve skvělém světle se ukázal zkušený matador Martin Křenek, který účinně a dlouho držel liberecké pálky v klidu.
Nedělní utkání v liberci pak pro odchod jabloneckých ze hřiště na protest proti výrokům arbitrů nebylo dohráno a posléze bylo zkontumováno ve prospěch Patriotů.

Derby má i další náboj, na liberecké straně působí dva odchovanci Blesku, shodou okolností oba reprezentanti - Jan Drábek a junior Jonáš Výbora, naopak do Blesku za svými bratry přestoupili právě z Liberce Tomáš Zikmunda (David Zikmunda hraje OF a 2B za Blesk od sezony 2002) a navrátilec Petr Šafařík, který už ale má za Blesk dvě sezony odehrány v letech 1997-98 (Filip Šafařík patří k nadhazovačským oporám Jablonce od roku 2000).

To všechno slibuje skvělou baseballovou podívanou, na kterou Vás srdečně zveme, poprvé bude letos i občerstvení, takže vše slibuje dobrý sportovní zážitek.