Leave it all on ASHfield

Víkendové drama

Jablonec,Ostrava - O víkendu sehrál Blesk Jablonec dvě utkání ČML se soupeři z moravské divize, předpoklad zněl dvě jasná vítězství. Že ale Morava nebude zase tak slabá, jak se před sezonou zdálo, ukázal jasně právě uplynulý víkend.
11.5.2003 Muži "A" | autor: Láďa Chlup
Jablonec,Ostrava - O víkendu sehrál Blesk Jablonec dvě utkání ČML se soupeři z moravské divize, předpoklad zněl dvě jasná vítězství. Že ale Morava nebude zase tak slabá, jak se před sezonou zdálo, ukázal jasně právě uplynulý víkend.

V sobotu do Jablonce přijel 3umperk, loni postoupivší do moravské divize, odehrát utkání, ve kterém byl Blesk hostujícím týmem, protože Šumperk ještě stále nemá svůj stadion hotový.

Když hned dva první pálkaři Blesku úspěšně odpálili a Jablonec se po první směně ujal vedení 2:0, které následně razantně zvýšil ve třetí až na 6:0 a před dohrávkou páté směny dokonce na 9:1, diváci ve Mšeně začali pomalu odpočítávat auty, potřebné k tomu, aby se utkání po sedmé směně ukončilo. Opak byl ale pravdou, houževnatý soupeř hrající s nováčskovským elánem a zapálením nejdříve několika dlouhýmy odpaly vyhnal nadhazovače Boučka z kopce. Když střídající Kubina tlak Šumperka v této směně zastavil (9:5) zdálo se, že stále ještě Blesk průběh utkání kontroluje. V následujícím dějství však moraský soupeř skoroval třikrát a když v osmé směně přidal další čtyři body, dokonale tak otočil průběh utkání. Ani drtivý tlak Blesk v závěru už nepomohl, stačil pouze snížit na konečných 11:12.

"Soupeř nás svým tlakem na pálce v půlce utkání dokonale zaskočil, nutno podotknout, že časté velmi špatné výroky především rozhodčího v poli nás stály pár bodů. Také strike zona pro naše nadhazovače měla velikost pětikoruny a to hostujícím pálkařům hodně pomohlo," podotkl po utkání trenér domácích Vladimír Chlup.

To nedělní detektivka měla jednoho hrdinu - Michala Kubinu. Ten nejprve málem odcházel z kopce se sklopenou hlavou, aby pak utkání rozhodl.

Utkání s Hipposem Ostrava začalo věcí nevýdanou: ve druhé směně odpálil Jiří Bouček první běžecký homerun v historii klubu, Blesk po dalších odpalech přidal ještě tři body a vedl 4:1. Domácí ve třetí snížili na rozdíl jediného bodu, v šesté oba týmy bodovaly, Hippos však více a tak bylo srovnáno 8:8. Když na začátku osmé směny vedl Blesk po dalších odpalech již 13:8, vše vypadalo na klidný konec. Začal ale úřadovat nervozita, jablonečtí začali kupit chybu za chybou a vše vyvrcholilo v dohrávce deváté směny, kdy Ostrava měla vítězný bod na druhé metě, jeden dobrý odpal mohl utkání vyhrát pro domácí. Kubina ( v té chvíli již jako nadhazovač ) zachoval klidnou hlavu a tak se proprvé v historii Blesku zápas přehoupl do nastavené směny.

A v té přišla velká chvíle Michala Kubiny, jež dvoubodovým homerunem nejprve zajistil Blesku vedení, aby pak dvěma strike auty utkání uzavřel.

O víkendu se nedařilo moc nadhazovačům, na pálce byli úspěšní Pytloun, Havlík, Bouček.

Nejenom však Blesk poznal, že se situace letos ve vývoji ČML pořádně zamotá, jak doposud vedoucí Choceň, tak i Hluboká poznaly hořkost porážky ( Choceň dokonce dvakrát ) a tak se Blesk dělí o druhé místo za Hlubokou (5-1) hned se dvěma dalšímy týmy, Chocní a Tempem.

Následující víkend bude na utkání v domácím prostředí velice bohatý, hrát budou v Jablonci jak muži, tak i junioři. V sobotu 17. května začíná program dne v 11:00 kdy se v tradičním derby v ČML utkají muži s Louny, následovat bude od 15:00 juniorská extraliga proti loňským mistrům Arrows Ostrava. V neděli hrají od 10:00 junioři s dosud neporaženou Olomoucí, od 14:00 přivítaji muži vedoucí celek ČML Hlubokou.