Leave it all on ASHfield

Výbora: "Fanoušci vytvářejí skvělou atmosféru."

Ve třetím rozhovoru se představí Honza Výbora, kterého jsme většinu minulé sezóny vídali na pozici catchera. Jak se přes zimu připravoval a co říká na jablonecké publikum?

15.3.2017 Muži "A" | autor: Jonáš Výbora

Ahoj Honzo, společně s Markem Chlupem a Radkem Šulcem jste včera v Praze absolvovali první venkovní trénink, což vám mohou ostatní jablonečtí hráči závidět. Jak probíhala tvoje zimní příprava?

Zimní přípravu jsem letos vzhledem k přestěhování se do Prahy absolvoval s extraligovými Eagles Praha. Třikrát týdně máme společné tréninky a k tomu individuální fyzická příprava.

Jaký má Blesk cíl v nadcházející sezóně?

Hlavním cílem Blesku bude stejně jako loni získat titul vítěze 1. ligy. Dojde také ale k určitým změnám v sestavě, takže dalším cílem bude, aby obměněná sestava fungovala a aby mladí hráči, kteří do teď nastupovali do zápasů méně často zvládli přechod do “každodenní” role.

V čem vidíš silnou stránku Blesku a v čem naopak slabinu?

Jako Blesk jsme podle mě ofenzivně silný tým se slušnou obranou, ale dlouhodobě nás trápí nedostatek nadhazovačů.

Bude se sestava Blesku nějak výrazně lišit od minulé sezóny?

V sestavě určitě dojde k nějakým změnám. Na hřišti už neuvidíme některé starší hráče, což uvolní místo v sestavě pro mladší kluky. Dále by také mělo dojít ke změnám na nadhazovacím kopci, kde uvidíme ať už úplně nové, nebo navrátilé hráče.

Jak moc ti osobně pomáhají ve výkonu jablonečtí fanoušci, kteří patří k těm nejlepším v republice?

Fanoušci vytváří během zápasů skvělou atmosféru a je to dobrý pocit, když člověk ví, že to co dělá zajímá i širší veřejnost. Já osobně ale tribunu během zápasu moc nevnímám, uvědomuji si to hlavně před a po samotném utkání.

Jaké šance by měl Blesk podle tebe v Extralize?

Určitě by bylo skvělé si v Jablonci zahrát Extraligu, ale vím, že je zde výkonostní rozdíl. Kdyby k takové situaci došlo, tak bychom určitě potřebovali posílit, především na již zmiňovaném nadhozu. V Extralize v současné době myslím není jediný tým, který by hrál bez zahraničních posil.

Koho považuješ za svůj baseballový vzor?

V americké MLB je spousta hráčů, kterými se dá inspirovat. Kdybych měl vybrat někoho konkrétního, tak to bude určitě někdo z Boston Red Sox, například Dustin Pedroia.

Díky za rozhovor a hodně štěstí v letošní sezóně.

Marek Chlup

FOTOGALERIE