Leave it all on ASHfield

Vynikající květen

Po dvou porážkách v úvodním květnovém víkendu se Blesk zase rozjel a od té doby neprohrál.

3.6.2015 Muži "A" | autor: Láďa Chlup

První květnový víkend odjel Blesk do Ostravy, kde prozatím hrají své domácí zápasy Klasikové z Frýdku Místku. Ti byli výrazně posíleni o své odchovance, hrající v současnosti extraligu za ostravské Arrows. Přesto Blesk alespoň v prvním utkání vzdoroval a dlouho vedl, a až několik fatálních chyb v obraně ho připravily o vítězství, z čehož se jablonečtí nevzpamatovali ani ve druhém zápase a tak poprvé letos odešli úplně naprázdno.

Na vítěznou vlnu se vrátil Blesk hned následující víkend doma proti Blansku, před skvělým publikem nedal soupeři šanci a zvítězil 13:7 a 9:4.

O týden později pokračoval Jablonec v domácích utkáních, i když pro tentokrát se musel spokojit s vyhnanstvím v sousedním Liberci - na domácím Ash Fieldu totiž probíhalo regionální kolo Stříbrného superpoháru mládeže. Duel se Sokolem Hluboká byl reprízou loňského finále, odkud odešli hráči Blesku poraženi. Kdo čekal vyrovnané duely, musel byl zklamán, rozhodně ale nebyl zklamán z výkonu domácích, kteří své soupeře doslova deklasovali, ve druhém utkání dokonce muselo utkání skončit už po páté směně pro rozdíl o dvacet bodů. 

Následující neděli se hrálo v Jablonci dvojutkání roku - na Ash Field přijel doposud suverénní a neporažený tým Tžebíč Nuclears se všemi svými posilami ze zahraničí. Ale jak už se stalo dávno v Jablonci tradicí, odtud si nikdo vítězství nevozí. Jablonec zvítězil dvakrát v poměru 14:8 a 6:4.

V poslední květnový den přijela do Jablonce Choceň a po prvním těsném vítězství určitě nikdo nečekal, že ve druhém duelu letos už podruhé Blesk ukončí utkání pro dvacetibodový rozdíl. Výsledky 5:2 a 21:1.

Jablonecký baseball zažívá nevšední sezonu - jeho útok je bezkonkurenčně nejlepší v celé lize, stále si drží průměr nevídaných 13 bodů na utkání. Hráči vedou snad každou ofenzivní statistiku Českomoravské ligy a jsou nakročeni nebo už překonali skoro každou historickou statistiku za sezonu. V jejich čele řádí Radek Šulc, který má na svém kontě již 44 hitů, či Michal Kubina se svými 5 homeruny.

To vše sledují nejlepší fanoušci v republice, kteří každou neděli plní jablonecké tribuny a ženou neúnavně hráče dopředu.

A že baseball není jen o výsledcích, ukáže již následující neděle, na kterou je nachystána akce Silent game - fanoušci přijdou v legračních kostýmech a převlecích a až do prvního doběhu Blesku v prvním zápase buddou v naprostém klidu. Poté ale propukne vřava a veselí.

Jak to na takovém utkání vypadá se můžete přesvedčit na videu na tomto odkazu - fanoušci Taylor University v basketbalovém utkání čekají až na desátý bod svého týmu.

https://www.youtube.com/watch?v=k--uW2Wibyw

Tak neváhejte a v neděli doražte na AshField, zažijete určitě nevšední zážitek, legraci, ale také i pěknou baseballovou podívanou!!

FOTOGALERIE