Leave it all on ASHfield

Winter Classic na diamantu

Silent Afternoon tentokrát díky nepříznivému počasí nevyšel podle představ, ale i tak si na Ash Field našlo cestu pár věrných fanoušků v maskách. Ti byli svědky dvou mrazivých vítězství...

27.4.2017 Muži "A" | autor: Jonáš Výbora

V neděli 23. dubna odehrál jablonecký Blesk na domácím Ash Fieldu své třetí dvojutkání sezóny a na konto si připsal další dvě výhry, tentokrát proti nováčkovi soutěže, Pelikans Bučovice. V obou zápasech došlo k přerušení hry kvůli sněhovým přeháňkám a ten druhý byl ze stejného důvodu dokonce ukončen.

Domácí nastoupili do prvního utkání od začátku velmi aktivně. První dva pálkaři se dostali na metu a třetí v pořadí Jonáš Výbora odpálil tříbodový home run. Ve druhé směně přidal blesk další porci bodů i díky dvoubodovému home runu Olivera Kocury. Třetí směna vyšla jabloneckým nejlépe, když dokázali zaznamenat osm doběhů. O hladký průběh zápasu se staral i házející Matěj Slanař, který za celý zápas povolil soupeřům pouhé tři hity. Zápas byl kvůli rozdílu ukončen v páté směně za stavu 18:0 pro domácí.

Druhý zápas nezačal z pohledu domácích tak, jak by si představovali, když v první směně obdrželi tři body, avšak již v dohrávce stejného inningu dokázali skóre srovnat. Po zbytek zápasu se již však hosté proti házejícímu Petru Kavanovi prosadit nedokázali a body tak přidávali pouze domácí, i zásluhou home runu Honzy Výbory. Zápas byl ukončen v dohrávce páté směny pro nevyhovující počasí (čti: husté sněžení) za stavu 15:3 pro Jablonec.

Další utkání odehraje Blesk v neděli 30. dubna v Praze proti Sabatu. Pro jablonecké to bude první těžký soupeř, takže se uvidí, jak se ním dokáží popasovat.

Kompletní fotogalerie ze zápasů k nalezení na Zoneramě.

Text: Matyáš Fous

Foto: Barbora Šálková, Jiří Výbora

FOTOGALERIE

KOMENTÁŘE

Antispamová ochrana, napište výsledek: 1+1 =