Leave it all on ASHfield

Z Blesku je opět favorit

Jablonec - Víkendová utkání proti celkům z moravské divize ČML potvrdila zlepšenou formu jabloneckých.
25.5.2003 Muži "A" | autor: Láďa Chlup
Jablonec - Víkendová utkání proti celkům z moravské divize ČML potvrdila zlepšenou formu jabloneckých.

V sobotu přijela Olomouc a na kopci ji přivítal Jiří Bouček, jehož ještě nedokázala porazit. Ani tento zápas nebyl vyjímkou, pomalejší technické nadhozy činili hostům zjevné potíže. Jako první udeřil Blesk, a to ve druhé směně, kdy po chybě obrany a následnému homerunu Kapičky vedli domácí 3:0, další bod přidali ve čtvrtém dějství. Tento stav se držel až do šesté směny, kdy Olomouc poprvé zabodovala, další změna probíhala ve směně osmé, kdy e Olomouc přiblížila na rozdíl jediného bodu, ale veškeré choutky na vyrovnání utnul rázně hozeným strike outem Křenek, který vystřídal Boučky na kopci.V deváté směně dostala Olomouc vyrovnávací bod až na druhou metu, ale povedený dvojaut ukončil utkání.

V neděli přijela Třebíč, vedoucí celek moravské divize. Ta se také ujala nejtěsnějšího vedení ve druhé směně, když pak přidala v pátém dějství další tři body, s Bleskem to vypadalo zle nedobře. V dohrávce ale přišel proti slábnoucímu nadhazovači hostí ( v prvních čtyřech směnách pustil na metu pouze tři běžce) drtivý tlak domácíchkdy jednou chybou a sérií pěti odpalů po sobě otočili skore na 5:4, v dohrávce další směny dokonce zvedli stav na 6:4. To na kopci vytřídal v dresu Blesku Veverku ( hostování z Rýchor ) Křenek, ale po jeho slabším zaváhání kdy při dvou autech hodil 3 mety zdarma, Třebíč opět stav vyrovnala.V dohrávce té samé směny ale Kapička svým druhým víkendovým homerunem posunul Blesk opět do vedení a definitivně je potvrdila směna osmá, kdy Blesk přidal po serii chyb hostí dalších šest a nakonec zvítězil 13:7.

Po zaváhání Tempa Praha se tak na špici vytvořila trojice klubů Blesk, Choceň a tempo, Hluboká je na čtvrtém místě s bilancí 5-4, páté Louny mají 5-5 a Sabat uzavírá českou divizi s pměrem 1-8.

Příští víkend hostí Blesk v posledním vzájemném utkání rivala z loun, hraje se v sobotu od 11:00.