Leave it all on ASHfield

Z ČML se stává detektivka

Jablonec - Po víkendových utkáních ČML není vůbec jasno o tom, jak se situace bude dále vyvíjet.
18.5.2003 Muži "A" | autor: Láďa Chlup
Jablonec - Po víkendových utkáních ČML není vůbec jasno o tom, jak se situace bude dále vyvíjet.

V sobotu přijel do Mšena celek Loun, se kterým Blesk zahájil sezonu divokým vítězstvím v Lounech 28:15, takže nasvědčovalo vítězství, opak byl však pravdou. Přestože Louny nasadily na kopec stejného nadhazovače, proti kterému padlo v Lounech 14 bodů v jedné směně, tentokrát Blesk, kromě Pytlouna ( HR, 4 RBI ) nenašel vhodný recept. A když se ke všemu přidala ještě špatná obrana, ani statečný výkon Martina Křenka na kopci ( 13 R, z toho pouze 4 ER!!! ) k ničemu nevedl a Blesk tak odešel poražen 7:13.

Před nedělním utkáním s lídrem Hlubokou se atmosféra trochu "vyčistila", tým jako kdyby si uvědomil nepříjemnou situaci a začal konečně hrát o život. Od začátku utkání na hřišti panovalo pouze jedno mužstvo, což Jablonec dokázal hned ve druhé směně, kdy zaznamenal 8 bodů, ve čtvrté přidal dalších pět a neustále tlačil, až se poprvé v této sezoně propracoval k předčasnému ukončení utkání pro desetibodový rozdíl. Na kopci se za domácí představil na hostování zapůjčený Dušan Veverka z Rýchor a snad až na zbytečně velký počet strefených pálkařů (7) jeho premiéra v jabloneckém dresu proběhla úspěšně. Svou výtečnou formu na pálce ukázal Michal Kubina, jenž jako třetí muž v historii dal tři (!!!) homeruny za zápas, jeden přidal i Jaroslav Véle, ofenzivně naladěn byl i Martin Křenek, jehož pět hitů svědčí o dobrém tahu kouče, kdy Martin chodil jako DH (zástupný pálkař za nadhazovače. DH se ostatně osvědčil jako skvělá věc, pro všechny škarohlídy je důležitá tato statistika: Zástupní pálkaři zatím v této sezoně pálí 8 ze 13 , což je průměr .615.

Situace v tabulce je po několika překvapivých výsledcích pěkně zamotaná. Vede Tempo (6-2!!), následováno trojicí favoritů Blesk, Choceň, Hluboká ( 5-3 ), Louny (4-4) a tabulku uzavírá dosud bez výhry SaBaT.

Příští víkend pokračuje náročná zkouška kapacity mšenského stadionu, kdy jak muži tak i junioři hrají oba své zápasy doma. Muži v sobotu od 14:00 přivítají v rámci mezidivizního utkání Olomouc, v neděli pak přijede další moravský soupeř, a to od 11:00 Třebíč.