Leave it all on ASHfield

Z Frýdku-Místku si Blesk veze jednu výhru

V rámci dvojutkání v podhůří Beskyd zaznamenali jablonečtí baseballisté jedno vítězství.

28.8.2018 Muži "A" | autor: Jonáš Výbora

Předposlední kolo Nadstavby o Extraligu znamenalo pro Blesk cestu do Frýdku-Místku, kde se utkal s tamním Klasikem. Šance probojovat se do Extraligy stále ještě žila, pohybovala se však již spíše v teoretické rovině, a tak šlo Blesku pouze o nasazení do play-off 1. Ligy.

Domácí Klasik nastoupil do prvního utkání velmi zdárně a po třech směnách vedl 9:2. Jablonečtí však nic nevzdávali a během sedmibodové šesté směny zápas vyrovnali a následně se dokonce dostali do vedení. Koncovka však patřila domácím a po defenzivní chybě Blesku nakonec zápas otočili a zvítězili v poměru 12:11.

Jakkoliv bylo první utkání vyrovnané, druhé již byla jednostranná záležitost. Hráči Blesku se konstantně dostávali na mety a díky dobrým odpalům dokázali stahovat běžce. Ani domácí obrana to se sedmi chybami v defenzívě jabloneckým příliš neztěžovala. Frýdek-Místek sice dokázal sedmkrát skórovat, ale i tak byl zápas ukončen po nedohraných šesti směnách, kdy Blesk odskočil do patníctibodového rozdílu a zvítězil 22:7.

„V prvním utkání jsme bohužel dělali ohromné množství chyb v obraně a to nás z velké části stálo vítězství. Musíme se z toho poučit, situace řešit s větším klidem a nevytvářet na sebe tlak, jedině tak budeme mít šanci v boji o titul. Pozitivně bych určitě viděl výkon týmu na pálce, po nepřesvědčivých výkonech se v poslední době konečně začínáme probouzet a předvádíme to, čeho jsme schopni,“ řekl po utkání Tomáš Zikmunda.

Poslední utkání v rámci Nadstavby o Extraligu odehraje Blesk před domácím publikem na Ash Fieldu v sobotu 1. září proti Sabatu Praha. První zápas začne tradičně ve 13:00.FOTOGALERIE

KOMENTÁŘE

Antispamová ochrana, napište výsledek: 1+1 =