Leave it all on ASHfield

Z Moravy jedno vítězství

V sobotu hrál Blesk v Olomouci, v neděli v Šumperku s bilancí 1:1.
31.5.2009 Muži "A" | autor: Láďa Chlup
Na Moravu odjížděli jablonečtí v decimované sestavě, přesto přivezli jedno cenné vítězství.
V sobotu celou cestu pršelo, Olomouc jakoby ale byla na jiném kontinentu, protože slunečné počasí vůbec neodpovídalo zbytku republiky. Přestože se Blesk dotal hned v první směně do vedení, byli to domácí, kteří po celé utkání udávali tempo hry. Kromě dvou vyjímek dokázali bodovat v každé směně především díky 14 hitům, navíc ani změny v obraně nepřinesly až tolik klidu do hry a tak se do Šumperka odjždělo po prohře 5:11.
Šumperk v sobotu přehrál Choceň jednoznačně 11:0 a to nevěstilo nic dobrého. Kvalitní výkon Filipa Šafaříka na kopci ale znamenal i signál do útoku, a ten také přišel. Blesk po páté směně vedl už 7:0 a na rozdíl od utkání v Třebíči minulý týden tentokrát nepovolil žádný zvrat. O shutout přišel Filip až v deváté směně po sérii hitů, vše ale dovedl do vítězného konce - 8:3.
Škoda přeškoda zbytečně ztraceného utkání proti Nuclears, Choceň totiž o víkendu dvakrát zaváhala a tak pořád dává šanci Blesku poprat se o druhé místo. To ale znamení moc nezaváhat, navíc los je v posledních pěti utkáních nemilosrdný - dvakrát proti Kotláčce, jednou proti Blansku a tak o šanci na play off se asi bude bojovat až do posledního dvojutkání proti Hluboké.
Další utkání hraje Jablonec doma v neděli 7.6., kdy od 13:00 hostí na Ash Field lídra soutěže a největšího kandidáta na postup do extraligy, Kotlářku Praha. Přijďte fandit, určitě se bude na co dívat.