Leave it all on ASHfield

Z Olomouce s dvěmi výhrami

Jablonečtí baseballisté se v univerzitním městě utkali se Skokany a díky silné pálce a nadstandardní obraně dvakrát hladce zvítězili.

16.7.2020 Muži "A" | autor: Jonáš Výbora

V rámci předposledního kola základní části 1. Ligy zavítal Blesk na Hanou, kde vyzval olomoucké Skokany, kteří do té doby tabulku druhé nejvyšší soutěže uzavírali. Ačkoliv byl v dosavadním průběhu soutěže olomoucký celek úspěšný pouze ve dvou utkáních, tak rozhodně nešlo o soupeře, kterého by bylo radno podceňovat. Zkušenosti z Extraligy, ve které Skokani ještě loni působili, nemohou být brány na lehkou váhu. 

V prvním utkání nedělního doubleheaderu hostující Blesk na nic nečekal a hned od začátku si do kolonky doběhů každou směnu poctivě připisoval. Ve čtvrtém inningu již jablonečtí vedli 10:0 a jakékoliv útočné choutky domácích kazili skvěle házející Vojtěch Jiránek a dobře pracující obrana, která podala nadstandardní výkon. Od šesté směny se na kopci za Blesk představil podruhé v sezoně Adam Brenner, který dokázal navázat na výkon svého předchůdce a ani on Skokanům neumožnil žádný doběh. Jablonečtí již pouze kosmeticky korigovali výsledné skóre a v prvním utkání zvítězili 11:0 po sedmi směnách.

Druhé utkání již mělo ze strany hostů pomalejší start, když v první směně neskórovali vůbec a v následujících třech vždy pouze po jednom doběhu. Na pálce se v obou, ale zejména druhém utkání blýskl Lukáš roubíček, který si dohromady připsal sedm úspěšných odpalů, z toho tři extra-base hity. Za zmínku určitě stojí i pět ukradených met, které si lukáš v neděli připsal. Precizní výkon Karla Riedla na kopci dovolil jabloneckým hrát s chladnou hlavou i přes slabší týmový ofenzivní výkon. Za devět směn hodil devadesát šest nadhozů, obdržel pouze čtyři hity a nepovolil domácím jediný doběh. I v druhém zápase se tak Blesk mohl radovat z vítězství, tentokrát v poměru 8:0.

“Podali jsme dnes velmi kvalitní výkon a dokázali jsme si, že kromě tradičně silné pálky dokážeme hrát velmi dobře i směrem dozadu. Čistá konta jsou v 1. Lize poměrně vzácná a navíc dvě za jeden den, těžko říct, kdy se tohle naposledy povedlo.  Posledním soupeřem v základní části nám bude Sokol Hluboká, proti kterým si budeme chtít potvrdit, že dnešní výkon nebyla pouhá náhoda,” řekl k nedělím zápasům Adam Brenner.

V neděli 19. července přijďte na jablonecký Ash Field podpořit domácí Blesk v zápasech proti Sokolu Hluboká. Klání s tímto tradičním soupeřem jsou vždy příslibem kvalitní podívané plné dlouhých odpalů a skvělých zákroků. Doražte si užít příjemné odpoledne v jabloneckém baseballovém svatostánku a buďte pomyslným desátým hráčem na hřišti, který se zaslouží o vítězství v základní části 1. Ligy.

Text: Matyáš Fous

FOTOGALERIE