Leave it all on ASHfield

Základní část zakončil Blesk porážkou v Praze

V dohrávce odloženého utkání podleh Blesk Sabatu 8:13.

24.5.2019 Muži "A" | autor: Jonáš Výbora

Na uplynulý víkend byly vyhrazeny náhradní termíny pro zápasy, které předtím byly odloženy. Blesk se tak opět vydal do pražské Tróji, kde se utkal se Sabatem. Jablonec do zápasu nevstoupil vůbec dobře. Blesku se nejprve na pálce podařilo dostat běžce na třetí a druhou metu s jedním outem, ale sérií chyb pomohli domácím k vysvobození z této situace. V obraně pak kvůli nepřesným nadhozům a zaváháním v obraně dovolili Sabatu skórovat hned šestkrát. Po této noční můře z první směny se hra na nějakou dobu vyrovnala a ve čtvrtém dějství se jablonečtí dokonce dotáhli na rozdíl jediného doběhu. Tento relativně příznivý stav však nevydržel dlouho a v šesté směně se Sabat opět dostal do většího rozdílu, když zaznamenal hned pět doběhů. Blesk už pouze dokázal kosmeticky upravit skóre na finálních 13:8.

„Dnešní výkon byl poněkud rozpačitý. Kdybychom nechali zmizet první a šestou směnu, tak jsme vlastně odehráli dobrý zápas. Směny se však bohužel počítají všechny a my se tak podobných zkratů musíme v budoucnu vyvarovat, jinak v nadstavbě proti extraligovým týmům dojde k naprosté blamáži. Ani jeden tým dnes sice nebyl v plné sestavě, ale nic to nemění na tom, že naší hru budeme muset vylepšit. Máme teď necelé dva týdny pauzu, tak se pokusíme co nejlépe připravit, abychom v nadstavbě byli schopni odehrát vyrovnaná utkání,“ vyjádřil se k sobotnímu zápasu Jan Výbora.

Jablonečtí baseballisté tak zakončili základní část 1. Ligy na čtvrtém místě a jen těsně pronikli do nadstavby o extraligu. V ní se utkají se třemi týmy, které skončily v tabulce výše a se čtyřmi mužstvy, která v Extralize na konci základní části obsadí poslední čtyři příčky. Diváci se tak určitě mají na co těšit, jelikož na jablonecký Ash Field přijedou kvalitní týmy, které pro Blesk budou zajímavými soupeři.

Text: Matáš Fous

FOTOGALERIE

KOMENTÁŘE

Antispamová ochrana, napište výsledek: 1+1 =