Leave it all on ASHfield

Zápasy týmu B

Krátká reportáž ze tří zápasů B týmu mužů.
2.5.2008 Muži "A" | autor: Martin Svačina
Tento rok se do soutěže opět vrátili kluci z Roudnice a z České Lípy, takže soutěž bude snad o něco zajímavější než loni, kdy jsme to mastili proti sobě jen ve třech. Hrajeme tedy 4x venku a 4x doma. Je to sice „jen“ 8 zápasů, ale jsme rádi, že si náš tým „starci + mlaďoši“ může udělat pěknou žízeň.

Louny B – Blesk B
Rozjezdový zápas sezóny, soupeř do nás šel řadou tvrdých odpalů, neudělali jsme ale žádnou výraznou „holomajznu“, na pálce jsme dokonce v jedné směně vytvořili 5 bodů po sérii chyb domácích a dokonce chvíli i vedli, ale soupeř byl stále o krůček napřed. Nicméně jsme si krásně zahráli a bez ostudy prohráli 15 : 10.

Svoboda – Blesk B
Asi 2 dny před plánovaným zápasem jsem pro nedostatek hráčů zkoušel zápas přeložit, ale setkal jsem se s velkým soupeřovým odporem něco takového uskutečnit. Byla domluvena pořádná divácká kulisa, oznámení v novinách a na plakátech, prostě vše co je třeba k popularizaci sportu. Nakonec jsme se domluvili, že pojedeme i když nás bude méně než 9 a někoho nám pujčí. Vyrazili jsme tedy v 7, ale během cesty byl zápas odvolán kvůli nehratelnému povrchu díky počasí. Zatím nebyl stanoven náhradní termín.

Česká Lípa – Blesk B
Soupeř začal s opravdu špatným nadhozem 12x ball – 3x BB, pak 3x ball ale nabuzený Standa Hlubůček umával SO, pak dalších 8 ballů – 2x BB a střídání nadhozu. První kontakt s míčem měl až sedmý pálkař Martin Svačina, bohužel vysoko do oblak a snadná kořist pro šestku. Nadhoz se trochu chytil, ale my jsme bušili co to šlo, soupeř i několikrát přispěl svou chybou. V poli jsme hráli bez výrazných chyb, Želvy ukázali i pár parádních dvoumeťáků, za zmínku stojí i situace, kdy Standa Brožek na první metě zpracoval tvrdý odpal daleko od mety, bohužel Petr Šafařík na kopci vše v klidu sledoval a Standovi nezbylo nic jiného než porovnat svou rychlost s běžícím pálkařem. Bylo už skoro jasné, že to Standa během nestihne, ale v poslední chvíli se rozhodl pro parádní šipku a po břiše s míčkem v natažené ruce dojel na metu tesně před běžcem. Parádní akce, bohužel kamery nezachytily.
Nakonec jsme rozstříleli Lípu 9 : 22.

Příští zápas hrajeme v neděli v Roudnici, odjezd v 8:00 od tramvaje. Potvrďte mi sms-kou účast.

*sstatmuzb_01.xls zde je statistikas*

Sváča.