Leave it all on ASHfield

Ashfield se v oblastní soutěži stal nedobytnou pevností

Dvě vítězství týmu mužů B
26.5.2010 Muži "B" | autor: Martin Svačina
Na první zápas doma dorazili Patriots z nedalekého Liberce. Věkový průměr soupeřů hodně snížil velký počet juniorů a zřejmě i kadetů, kteří doplnili ostřílené liberecké matadory. Jablonec nastoupil v klasické sestavě věrných „starších“, ke kterým se připojili ještě Jakub Konečný po nemoci a junior Honza Výbora.
Zápas byl ze začátku vyrovnaný, před nástupem domácích na třetí pálku byl stav 3:3 ale Blesk ukázal soustředěný útok podpořený i chybami hostů a zvýšil na 9:3. Hra se znovu uklidnila až do dohrávky páté směny, kdy Blesk přidal další 3 body. Na začátku šesté měli domácí slabší chvilku a Patriots se nevzdávali. Snížili na 12:8 a mohli pomýšlet na zdramatizování zápasu. V sedmé směně jsme přidali 1 bod po homerunu Standy Brožka a rychle se dostali až do poslední směny, kde Patrioti už jen snížili na konečných 13:10.
Na kopci za Blesk odstartoval Matěj Slanař, zápas doházel slušně Honza Výbora. Odkečroval Jakub Svačina. Za pochvalu stojí 3 hity Standy Hlubučka, 2 hity ze tří startů před zraněnním Pavla Dvorského a samozřejmě již zmíněný homerun Standy Brožka, který tímto přidal svůj druhý hit a oslavil tak parádně své 33 narozeniny.

V druhém zápase jsme přivítali doma tým ze Svobody. Nadupaní borci z podhůří Krkonoš, kteří ještě nepoznali porážku, se do nás obuli bez respektu a když měli 2 body a 2 auty říkal jsem si, že už snad ten poslední aut uděláme. Pořád nepřicházel a přidali ještě 4 body než skončila pro nás katastrofální první půlsměna. Na kopci začal házet Honza Roubíček a na kečra se na zkoušku postavil Martin Svačina. Oba na svých postech nakonec vydrželi až do konce zápasu. Když ale šel první pálkař soupeřova line-upu podruhé na pálku, říkal jsem si v duchu „proč jsi sem vole lezl“. Honza ho ale vyprovodil strike outem a my se mohli nadechnout k odvetě.
A ta přišla hned s naší první pálkou, snížili jsme na 5:6 a zápas začínal znovu….
Pak už to probíhalo v poklidu, v páté směně se nám podařilo vyrovnat na 9:9 a vše bylo otevřené. Pomalu jsem přemýšlel jak to uděláme s nadhozem, protože už nikdo další nebyl ale Honza házel s chutí a liboval si. Zato soupeř na kopci střídal a nový nadhazovač měl trochu problémy se strike zónou, což se na konci zápasu ukázalo jako rozhodující. Od té doby jsme přidali jen jeden hit z celkových pouhých pěti ale soustředěnou hrou při které jsme využívali každého zaváhání soupeře, jsme se dostali po dohrávce 8 směny na stav 13:12 pro nás.
Začala 9 směna a soupeř se chystal strhnout vítězství na svou stranu. První pálkař dvoumeťák, druhý single a krádež, obsazená druhá a třetí meta, bez outu. Přicházejí ale 2 strike outy a nálada je veselejší, jenže poslední pálkař line-upu pálí dvoumetový odpal a stav je 13:14. Pak jsme si z Honzou říkali, že jsme ho měli obházet a naplnit na třetí out mety, ale pozdě bycha honit. Obávali jsme se nastupující baterii soupeřových pálkařů ale hned prvního chytil Standa Hlubuček z luftu. Dohrávka zápasu před námi a line-up od začátku. Naordinovali jsme si pálení až se dvěma striky protože nadhazovač měl plné ruce práce ukočírovat své hody a kečra řádně zapotil. Standa Hlubuček ale pálí na druhý strike do luftu a máme jeden aut. Jakub konečný počká na BB a ukradne 2B. Honza Roubíček počká na svou šestou metu zdarma v tomto zápase a na nechytatelný nadhoz se oba posunou. Jakub Konečný ale se strašným rizikem využívá zaváhání kečra a nadhazovače a vyrovnává. Myslel jsem, že mi poslední vlasy zešednou. Pak jen trpělivě Jerry Jaros a Jarda Štorek disciplinovaně dosáhnou mety zdarma a nadhazovač to má opravdu těžké. A tak se i Petr Zavadil nedočká striku a Honza Roubíček v poklidu dojde pro vítězství.
Za pochvalu stojí hlavně odházený celý zápas zadním polařem A týmu Honzou Roubíčkem a jeho skvělých 8 strike outů, tak i 2 hity Jardy Štorka.

Příští zápas hrajeme v sobotu 29.5.2010 od 11:00 opět doma proti Tempu C.

Svaca85