Leave it all on ASHfield

Béčko zavítalo do Liberce

První vítězství v sezóně, Patriots vs. Blesk B 4:7
7.5.2014 Muži "B" | autor: Martin Svačina
Po nepříliš úspěšném vystoupení Béčka proti Roudnici minulý týden (2x prohra - 7:19 a 9:16) jsme se v úterý 6.5. sešli za Tip-sport arénou, na hřišti soupeře z Liberce.
Sestava čítala pouze 9 hráčů, takže nebylo moc prostoru na zbytečné vylomeniny a od každého se čekal zodpovědný výkon: 1-Kuba Roubíček (od 8mé směny Lukáš), 2-Mára Chlup, 3-Barin, 4-Lukáš Roubíček, 5-Venca Fišer, 6-Standa Hlubuček, 7-Tomáš Zahálka, 8-Hanžlik, 9-E-štor.
Už podle soupisky to vypadalo celkem zajímavě - tým stojící na starých (dohromady 152let) oporách doplnili nadějní mladíci a zápas mohl začít.
První směna přinesla ještě některé nepřesnosti na obou stranách o čemž svědčí její výsledek (3:1 pro domácí), nicméně od druhé směny začalo naše pole, počínaje skvělým Kubovým nadhozem, pracovat zcela bezchybně a přestože soupeř taky přidal v obraně dařilo se nám postupně po bodíku stahovat jeho náskok. Od páté do sedmé směny pak vytrval nerozhodný stav (4:4), kdy obě strany chodily na pálku v podstatě po trojičkách.
V rozehře sedmého inningu však přišla naše chvíle. Mára Chlup se parádním odpalem za vnitřek směrem k devítce dostal až na třetí metu a E-štor ho luxusní ulejvkou (i když se štěstím) stáhnul domů - 4:5. Po šikovných odpalech dalších našich borců se pak v této směně povedlo dotlačit domů i E-štora a rázem jsme vedli o dva body - 4:6.
Všichni víme že dvoubodový náskok je do posledních dvou inningů sice příjemná věc, ale v našich poměrech žádná jistota.. Proto se do toho pořádně opřel Hanžlik a v osmé směně přidal ještě jeden bod navíc (něčí RBI, ale už fakt nevim kdo to byl..)
Zbývalo tedy udržet 3-bodové vedení, což se v dohrávce 9-té směny za značného přičinění Lukáše Roubíčka (2x strike out) a Máry Chlupa (chycená krádež na druhé metě) povedlo a mohl se slavit první letošní úspěch!
Ještě jednou pak musím vyzdvihnout práci celé obrany, která jestli za celý zápas udělala 2 chyby tak je to moc.. Zahrálo se: několik chycených krádeží dvojky i trojky - skvělý příhozy od Máry, pik-off na dvojce (1-6), out na domácí metě (8-6-2) a spousta dalších skvělých obranných zákroků..
Zase jednou jsem měl pocit, že hrajem opravdickej baseball a bylo to super... Díky všem a hlavně taky soupeři, kterej neprodal kůži lacino!
Standa
ps.: v úterý 13.5. na Ashfieldu od 17:00 odveta - přijďte fandit!