Leave it all on ASHfield

Blesk B doma prohrál.

4.6.2010 Muži "B" | autor: Martin Svačina
V sobotu 29.5. na Ashfield zavítal tým Tempo C z Prahy a nikdo z nás netušil o jakého soupeře půjde, protože jsme se ještě na žádném fieldu nepotkali.
Zápas začal v duchu solidního baseballu a po třech rychlých autech na obou stranách skončila první směna. Ale druhá, ta se natrvalo právem zapíše do černých zákoutí hlav jabloneckých hráčů. Interně tomu říkáme „Jablonecká směna“ a bojíme se jí každý zápas.
S jedním autem běžec Tempa udělal hrubku a běžel na luft na spojku z první mety na druhou jako by se nechumelilo. Spojka chytla lufta a k našemu překvapení běžec Tempa nejevil vůbec známky snahy se vrátit na 1B. Následoval přehoz první mety a míč skončil u plotu. Běžec vycítil šanci a začal se vracet. Prvometař měl luxusní množství času dolézt na 1B po kolenou, ale zahodil to tak parádně, že si chlapík z Tempa nejenom šlápnul jedničku ale v pohodě doběhl zase zpátky na druhou metu. Nádherný pohled na partičku pěti bezradných hráčů Blesku u první mety a běžec na druhé. Krásná holomajzna :-). Pak jsme s čerstvým zážitkem v hlavách viděli plejádu pěkných odpalů a chyb v poli a na dva auty místo jasných tří schytali 7 bodů a diváci začali kroutit hlavami. V dohrávce Blesk nepředvedl nic a nálada byla špatná (teda minimálně moje).
Pak byl ale průběh vyrovnaný, dokonce v sedmé směně se Blesk 4 body přiblížil k Tempu a zápas měl dobrou úroveň podpořenou i 2x zahraným double play, po jedné na každé straně.
Schylovalo se k závěru, Blesk před poslední pálkou, 4 body dole. Dokázali jsme ale jen jedním bodem snížit na 8:11. Přesto jsme odcházeli ze hřiště spokojení po solidním výkonu, který trochu zastínila druhá směna dovolující Tempu hrát celý zápas s celkem luxusním náskokem.
Za zmínku ještě stojí přírodní úkaz, který na pár minut paralyzoval dění na hřišti a to byl po ose kečr – nadhoz – dvojka – osmička pomalu letící včelí roj.

Příští zápasy hrajeme v sobotu 12.6. od 14:30 ve Svobodě a v neděli 13.6. od 11:00 v Liberci.

Svaca85