Leave it all on ASHfield

Poslední zápas Béčka v sezóně 2014

26.10.2014 Muži "B" | autor: Petr Dvorský
O zápasech B-teamu se na našich stránkách příliš nepíše, nicméně většinou ten první zápas na jaře skoro vždycky nějakou tu glosu dostane a tak jsem si říkal, že letos bysme touto pozorností mohli ověnčit i naše poslední letošní vystoupení.

Co se týče průběhu sezóny, tak letos se převážná většina našich zápasů odehrála na jaře a na podzimní část nám zbyly pouze 2 mače. Ten první z nich se uskutečnil již 2.9. u nás doma na Ash-fieldu a za pomoci několika posil z Áčka se podařilo porazit Liberec (13:1).

Druhý zápas (který jako jediný z důvodu nepřízně počasí zbyl z plánovaného výjezdu na 2x double Louny, Roudnice) se odehrál minulou neděli (19.10.) na hřišti Lokomotivy Louny.

Po zkušenostech z jara i předchozí sezony se nám do 160km vzdálené západní kotliny příliš nechtělo. V Lounech se totiž posledních několik let hraje zásadně kovovým nářadím a to i tací hráči, kteří mají zkušenosti s extraligou a tudíž jejich vystoupení na pálce se pro vnitřní pole stává tak trochu ruskou ruletou.. Nicméně zásadní důvod našich posledních nepříliš lichotivých výsledků s tímto soupeřem tkví v nadhozu. Musíme si přiznat, že v B-teamu zatím nemáme nadhoz, který by byl schopen udržet lounské zametače při zemi a umožnit spoluhráčům když ne vyrovnanou tak alespoň důstojnou partii.

Proto nám již při odjezdu z Jablonce mírně zvedlo náladu vědomí, že máme tentokrát k dispozici oba kluky Výborovi a Ráďu Šulce, kteří byli připraveni pokusit se soupeři hru maximálně znepříjemnit a sázet tam jeden strike za druhým..

Jak jsme si to vymysleli tak jsme to také udělali. Sestava byla následující: 1-Výbora Jan, 2-Machačka Zdeněk, 3-Barin, 4-Výbora Jonáš, 5-Hlubuček Standa, 6-Šulc Radek, 7-Dvorský Pavel/Fišer Václav, 8-Fous Matyáš, 9-Riedl Karel.

Hned v první směně jsme dokázali skórovat, což nám ovšem soupeř záhy oplatil. V následujících 3-4inningách se však naše obrana zakousla a na základě výborného výkonu Honzy Výbory na kopci se povedlo držet Louny při zemi. Následně po několika našich povedených odpalech se dokonce podařilo vytvořit si mírný náskok 2-3 bodů a naše hra se tak mohla vézt na vlně pohody.. V páté směně se ovšem dokázali lounští pálkaři srovnat s tempem Honzových nadhozů a začali se trefovat. Následnou změnu na kopci potvrdil jeden z lounských ranařů 2bodovým homerunem.

Na kopec tedy nastoupil Ráďa Šulc a pokusil se změnou tempa vyvést soupeře z míry... To se bohužel nepodařilo a po dalším homerunu se Radek raději z kopce vrátil zpátky na spojku, kde byl do té doby tak jako v podstatě celé vnitřní pole bezchybný.

Naším posledním trumfem se tedy stal druhý z bratrů Výborů - Jonáš, který se do toho vložil s vervou jemu vlastní a lounští se po jeho skvělých nadhozech buď jen ohlíželi, případně lehce zamávali..

Po několika neúspěšných směnách se nám pak začalo dařit i na pálce a po pár dobře umístěných hitech a jednom homerunu jsme se na soupeře opět dotáhli a dýchali mu na záda.

Přes veškerou naší snahu se však v osmé směně povedlo soupeři zase odskočit na rozdíl jednoho bodu a když naše rozehra devátého innigu kýžený bod nepřinesla nezbylo než smířit se s těsnou porážkou a potřást rukou vítězi.

Konečný výsledek: Louny x Blesk B - 9:8.

Co k tomu dodat? Opět se ukázalo, že pokud má team spolehlivého a kvalitního nadhazovače má potom celá hra zcela jiný ráz, Takové nadhazovače ale bohužel Béčko zatím nemá, případně ti nadaní nedělají asi zatím dost pro to (hlavně účast na zápasech) aby to změnili - námět k zamyšlení pro všechny dotčené..

Každopádně děkujem klukům z A-čka za výpomoc i všem ostatním za účast a důstojné ukončení sezony.

Těšíme se na jaro a doufáme, že to bude příští rok aspoň tak jako letos, nebo radši lepší ;-)

Standa