Leave it all on ASHfield

První zápas týmu B

Drama se šťastným koncem
30.4.2013 Muži "B" | autor: Martin Svačina
Tým B oživila mládež a tak to nevidím s osudem týmu nijak zle. Roubíček J., Fous, Fišer, Machačka a nalezený syn Poselt doplnili stálice Hlubuček, Svačina M., Štorek, Dvorský, Vejvoda. Ještě se zúčastnil Roubíček L. který psal zápis, protože mu zranění nedovoluje ještě hrát.
Sparks Mladé Buky dojeli také značně omladěni a jejich palebná síla se koncentrovala do tří hráčů kteří nám vždy notně zatopili. Přesto se podařilo táhnout zápas vítězným směrem, nejdříve s Jakubem Roubíčkem a poté se Standou Hlubučkem na kopci. Za zmínku stojí, před popisem dramatického konce, první start Mirka Poselta na pálce po 5 letech, homerun přes střední pole.
Zápas došel do deváté směny, Blesk vedl 15:10 a na pálku se chystal chvost line-upu soupeře. Jenže očekávaný konec v čase pro Béčko slušným, 2 hodiny 40, se nekonal. Náhodný odpal, 2 chybky, žádný aut a palebná síla v čele s Filipem Procházkou na přípravě. Nejenže přišlo vyrovnání, ale nakonec soupeř otočil na neskutečných 15:19. Blesk byl na odpis. Začne se to srát a neumíme to zvládnout. Jo, klidně to řeknu, ani vteřinu jsem nevěřil že s tím můžeme na poslední pálce něco udělat, a takový to byl pěkný zápas.
Snížili jsme na 16:19, naplnili při jednom autu mety a trošku ožili. Odpal šel na nadhoz, šlápli doma a catcher při snaze zahrát double na 1 parádně přehodil. Devítka soupeře, nováček, moc netušil o co jde a tak šel pro balón borec z první mety. Náš pálkař šel až domů a vyrovnali jsme. Vítězný doběh se už nepodařil a tak se nastavovalo. Buky zvýšili na 19:20 a my opět vyrovnali. Další směna, Buky zvýšili na 20:21 a my vyrovnali s běžci na 2B a 3B při 2 autech. Odpal do opositu za první metu Vaška Fišera znamenal vítězství 22:21. Šťastný konec v krásném čase, 4 hodiny 6 minut.