Leave it all on ASHfield

Výhra Béčka v Lounech

Překvapení na úvod sezóny
23.4.2012 Muži "B" | autor: Petr Dvorský
Jak je za poslední léta už skoro zvykem zajelo si Béčko v sobotu 21.4. na výlet do Loun, kde se v prvním letošním zápase utkalo s domácí oranžovou lokomotivou.

Sestava:
- pitcher - Pavel Dvorský (od 6té směny Standa Hlubuček)
- catcher - Ráďa Šulc
- 1st b. - Barin
- 2nd b. - Jerry (od 3tí směny Millhouse)
- 3rd b. - Matt Erickson
- SS - Standa Hlubuček (od 6té směny Pavel Dvorský)
- OF(7) - E-Štor
- OF(8) - Ziki ml.
- OF(9) - Millhouse (od 3tí směny Robin)

Naše ambice pro toto utkání nebyly nijak vysoké, už kvůli tomu, že naše bilance s tímto soupeřem za poslední tři roky se pohybuje hluboko v záporných hodnotách a myslím, že nebudu daleko od pravdy, když řeknu, že poslední tři roky jsme s teamem Loun nedokázali zvítězit.

O to větší bylo naše překvapení, když ještě v páté směně jsme drželi se soupeřem krok a díky vyrovnanému výkonu Pavla Dvorského na kopci, skvělé práci Rádina na catcherovi a v celku kompaktní obraně byl stav nerozhodný 12:12. Je pravda, že výše uvedené skóre evokuje divokou přestřelku se spoustou errorů, nicméně obraně na obou stranách se toho nedá příliš mnoho vytknout a je třeba naopak pochválit pálkaře. Regulerních hitů bylo nepočítaně a za naše barvy dokonce zásluhou veterána E-Štora přeplachtil míček celý prostor zadního pole a skončil na střeše sousedícího nespecifikovaného objektu a to hned 2x ve dvou po sobě jdoucích směnách. Ze všech ostatních (všem to šlo na pálce velmi dobře) je třeba ještě vyzdvihnout našeho "nováčka" Robina, který se na počátku své druhé sezóny již zbavil ostychu a třemi nekompromisními přestřely in-fieldu se ve vypjatých situacích zasloužil o nemalé navýšení našeho skóre.

Naše sebevědomí držela od začátku nahoře také takřka bezchybná práce zadního pole, které přestože nezvládalo sbírat všechny lounské projektily přímo ze vzduchu, tak ty propadlé na trávník neprodleně pozbíralo a luxusními příhozy (hlavně Ziki ml.) vracelo do hry tak, že nejednou byla briskní příhra od plotu využita k eliminaci příliš sebevědomého zloděje, který přecenil své běžecké schopnosti a svého vytyčeného cíle již nedosáhl... (např.: 8 - 6 - 5 => parádní aut běžce z jedničky na třetí metě).

Od šesté směny jsme zřejmě v pravou chvíli provedli změnu na kopci a doposud velmi dobře vrhajícího Pavla vystřídal S. Hlubuček. Soupeře tato rošáda zřejmě vyvedla z konceptu, protože další dvě směny se nám povedlo udržet bez bodu a jelikož našim borcům na pálce se ještě povedlo pár bodíků urvat odskočily jsme najednou na rozdíl 6ti bodů. I přes konečnou snahu lounských strojvůdců nepříznivý stav zvrátit ve svůj prospěch se nám v posledním inningu podařilo zkoncentrovat zbytek sil a dostatečný náskok uhájit. Výsledné skóre - 18:14.

Doufejme, že se tentokrát nejednalo jen o šťastnou náhodu a že v úspěšně zahájené sezóně budeme dále pokračovat - třeba již za týden 28.4. doma proti Rýchorám. Díky všem zúčastněným a těšíme se na příště!

Sportu zdar a baseballu zvlášť!

Standa Hlubuček