Leave it all on ASHfield

Naše ženy obsadily v úvodním turnaji ligy 2. místo

1. kolo 3.ČSLŽ (ZÁPAD) - Kladno

9.5.2017 Softball - Ženy | autor: Aleš Procházka

Konečné pořadí:
  1. Miners Kladno
  2. Baseball club Blesk Jablonec nad Nisou
  3. Pikes Praha
  4. Spectrum Praha
  5. Hluboká S&B club

První kolo třetí ligy v západní divizi ženské družstvo Blesku Jablonec obsadilo velmi dobré  2.místo.  Systém 3. Ligy se hraje turnajovým způsobem a hraje se na 2 divize VÝCHOD a ZÁPAD. Náš tým patří do západní divize, kde je zapsáno 6 týmů. Na první turnaj do Kladna se sjelo 5 týmů a hrálo se systémem každý s každým a následně zápasy o umístění 1 – 4 místo.
Spectrum – Blesk Jablonec   9 : 11
První zápas jsme hrály se Spectrem Praha. Od první směny jsme vedli o 3 body a tento náskok jsme postupně navýšili až na 6 bodů. V poslední 4. směně nás soupeř mohutně dotahoval, ale náskok jsme ubránili a zápas skončil 11:9.

Blesk Jablonec – Pikes Praha  17 : 16
Druhý zápas se odehrál opět s pražským týmem Pikes. Také v tomto zápase jsme měli velmi dobrý nástup a od začátku vedli a měli několikabodový náskok. Ovšem ve 3. směně Pikes předvedli nevídanou pálku (cca 10 hitů za sebou) a skóre otočili. Před dohrávkou byl stav 14:10 a holky dotáhly domů 2 body a snížily na 14:12. Během dohrávky soupeř na nás uhrál ještě 2 body a skóre bylo před naší poslední pálkou 16:12 pro soupeře. Holky však zabojovaly a začaly opět pálit. Navíc soupeři odešel nadhoz do věčných lovišť, takže jsme pomocí darovaných met a odpalů zápas otočili na konečných 17:16.
 
Hluboká  – Blesk Jablonec  3 : 21
Poslední sobotní zápas jsme odehráli v klidu a pohodě. Holky opět velmi dobře pálili a náš nadhoz nepřipouštěl žádné pálkařky na mety, a tak skóre postupně narůstalo, až na skóre, které jsme zvyklí vídat v poslední době u zápasu chlapů Blesku. Po tomto zápase jsme věděli, že budeme hrát s Kladnem v neděli o první místo a tento mač jsme domluvili s Miners na celých 7 směn.
FINÁLE Blesk Jablonec – Miners Kladno  4 : 8
Byl to skutečně nejkvalitnější zápas celého víkendu a snesl již II. ligové parametry. Na poslední zápas nás posílila ještě Petra Karlová a tým působil skutečně velmi silně. V tomto zápase jsme drželi se soupeřem vyrovnaný výsledek nebo od něj měli minimální odstup (0:0, 2:2, 3:2, 4:2). O vítězi rozhodli maličkosti zejména a) několik neubráněných úlivek, b) soupeřem chycené 2 dvou metové odpaly při obsazené 2 a 3 metě a jedno chybné rozhodnutí rozhodčího našeho běžce na 3M. Přesto holky odehrály krásný zápas a patří jim za to velké poděkování.
Nejlepší hráčkou víkendu byla vyhlášená Bětka Dvořáčková s vynikajícím pálkařským poměrem 0,727 a s téměř 30% zahraných všech autů.
Poděkování také zaslouží obě nadhazovačky Lenka Fiklová a Petra Skalská, které odházely velmi dobré zápasy s cca 10 SO. Do týmu zkušených hráček postupně nasazujeme naše nováčky, kteří si nevedli vůbec špatně. Víkend se povedl zejména Petře Mikulové, která má na kontě 2 hity a jeden stažený bod.
První turnaj tak ukázal, že pokud budeme nastupovat v nejsilnější sestavě a zlepšíme obranu, jsou naše šance dostat se na podzimní turnaj o 1 až 6 místo reálné.

Další foto na:  FACEBOOK SOFTBALL JABLONEC
Autor: Michal Pravec

FOTOGALERIE

KOMENTÁŘE

Antispamová ochrana, napište výsledek: 1+1 =