Leave it all on ASHfield

Naše ženy první na turnaji v Praze

Další turnaj v rámci III. ligy žen se konal v Praze na Černém Mostě.

6.6.2017 Softball - Ženy | autor: Aleš Procházka

Další turnaj v rámci III. ligy žen se konal v Praze na Černém Mostě.  Tentokrát se do turnaje přihlásilo 6 účastníků a náš tým byl přidělen do skupiny B spolu s Pikes Praha a Blondies České Budějovice. První zápas s Pikes jsme prohrávali od první směny o 3 body a posupně jsme v každé směně přidali 2 body a skóre obraceli na svou stranu. V poslední směně tak stačilo uhájit dvoubodový náskok a první vítězství bylo doma. Oboustranně to byl velmi dobrý výkon se spoustou odpalů a velmi dobrých obran.

V druhém zápase jsme nastoupili proti Blondies a stav byl po dvě směny 0:0. Ve třetí směně se začalo skóre měnit a my jsme přidali celkem 5 bodů zejména třímetovým odpalem Denisy Drábkové.  Od čtvrté směny byl stav 5:2 a ten se již do konce zápasu díky pevným obranám obou týmů nezměnil. Postoupili jsme tak do nedělního semifinále.

V semifinále jsme opět narazili na Pikes Praha, který ve čtvrtfinále vyřadil Kladno.  Dalo by se říci, že zápasy s tímto soupeřem se odehrávají zejména mezi pálkařkami.  K vidění tedy bylo opět hodně hitů a přetahovaná o vítězství až do poslední směny. Od začátku jsme prohrávali o 3 body, ale tuto ztrátu jsme postupně smazali a opět jsme Pikes porazili rozdílem 2 bodů.  

Na finálové utkání, které se odehrálo s domácím Spectrem jsme si museli počkat téměř 6 hodin. Příčinou tohoto čekání bylo pouze 1 hřiště, na kterém se hrál celý turnaj.  Velmi nervóznímu průběhu zápasu napomohlo i pár sporných rozhodnutí rozhodčích ve prospěch domácího týmu. Zápas byl, ale jinak velmi vyrovnaný.  Pro naše holky nastal problém  zejména při výměně nadhazovaček, jelikož si neuměly poradit s takřka slowpitchovým nadhozem druhé nadhazovačky.  Do poslední směny, ve které jsme měli dohrávku, jsme vstupovali s dvoubodovou ztrátou. Opět se však ukázal charakter mančaftu a taktickým útokem v podobě úlivek a krátkých odpalů jsme udělali 3 doběhy a vyhráli 9:8.

Nejlepšími hráčkami víkendu byly Stáňa Fišerová (3 meta), Bětka Dvořáčková (spojka) a Petra Skalská (nadhoz).
Vítězství na turnaji v Praze nás tak posunulo na první příčku západní divize III. ligy. Naším cílem je skončit v této skupině po základní části do 3 místa a zajistit si tak účast na závěrečném turnaji o 1 – 6 místo, které se hraje na konci září v Ostravě.

Text a foto: Michal Pravec

FOTOGALERIE

KOMENTÁŘE

Jste prostě borkyně - gratulujem (s Alicí). Těšíme se na další Vaše zápasy.
Roman Šubrt | 7.6.2017
Antispamová ochrana, napište výsledek: 1+1 =