Leave it all on ASHfield

Katalánský Baseballový týden - kluci z Blesku opět zazářili!

Barcelona, město slunce a vášně, každoročně hostí událost ...

13.3.2024 U15 - U18 | autor: Aleš Procházka

Barcelona, město slunce a vášně, každoročně hostí událost, která potěší srdce baseballových nadšenců z celého světa - Katalánský baseballový týden.

A letos nebylo jinak. Nechyběli zde zástupci domácího Španělska, USA, Nizozemí, Francie, Anglie a především českého baseballu, kteří svými výkony zasloužili pozornost a uznání.

Česká republika může být hrdá na své ambasadory, kteří reprezentují zemi na mezinárodní scéně. Jejich zápasy byly plné energie, strategie a vzrušení, které baseball tak jedinečně charakterizuje. Ať už na hřišti bojovali hráči nebo fandili fanoušci na tribunách, česká přítomnost byla nepřehlédnutelná.

Nejvíce hráčů z našeho klubu Blesk Jablonec bylo zastoupeno v kategorii U18 a to Jonáš Procházka, Jan Novák, Jan Kožíšek, Maxmilián Šubrt a Jakub Sucharda, kteří ve Španělsku nastoupili za tým České baseballové akademie.

Právě týmu U18 se dařilo nejvíce, zde českým hráčům zářila hvězda. Dokázali vyhrát svou skupinu, když postupně přemohli týmy London Archers v napínavém zápase 7-6, nizozemské Easthern Athletics 16-5 a španělský celek Comunitat Valenciana výsledkem 9-1.

Čeští hráči kategorie U18 tak překonali všechny soupeře až do finále, kde se střetli s týmem France Academy. Bohužel i přes jejich skvělý výkon se museli smířit s těsnou porážkou 1-2. I když jim titul unikl jen o vlásek, z Barcelony si odvážejí zasloužené stříbrné medaile.

V kategorii U15 se lépe dařilo týmu opět pod hlavičkou České baseballové akademie, kde nás zastupoval Adam Hostelard. Ve svých zápasech předvedli kluci skvělé výkony, když vysoko porazili nizozemský tým Future Star 2 v poměru 17-1. Následně zdolali Comunitat Valenciana 5-4 a Eastern Athletics 10-0. Celkově tak tým U15 dosáhl krásného třetího místa.

Tým U12 vedl společně se zkušeným trenérem ČBA Danem Krejčiříkem trenér jabloneckého Blesku Aleš Procházka.

Hoši, děkujeme!

FOTOGALERIE